Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIBAWC

Islandë falemnderit! Tash Dardanët në aksion

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Islandë falemnderit! Tash Dardanët në aksion


20 February, 2021 @17:49

Islanda e mposhti Luksemburgun në ndeshjen e fundit të grupit me rezultat 84-86, ngriten shpresat e Kosovës për kualifikim.

Islanda ishte shumë afër humbjes, por në sekondat e fundit shënoi Fridriksson dhe ia solli fitoren skuadrës.

Tryggvi Hlinason ishte më i miri te Islanda me 25 pikë, derisa te Luksemburgu u dallua Oliver Vujakovic me 20 pikë.

Fitores së Islandës iu gëzua edhe Kosova. Tani Dardanët duhen ta mposhtin Sllovakinë për t’u kualifikuar tutje.

Ndeshja Kosova - Sllovakia luhet nga ora 19:00.

TABELA AKTUALE

1.Islanda 1-5
2.Luksemburgu 2-4
3.Sllovakia 2-3
4.Kosova 2-3


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja