Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

"TROFTAT" FITOJNË DERBIN

Istogu fiton derbin bëhet lider

Foto: KBIstogu/fb

Istogu fiton derbin bëhet lider


6 January, 2023 @21:14

Në ndeshjen derbi të Ligës së Parë të basketbollit Istogu ka mposhtur Vushtrrinë për të barazuar bilancin, ndërsa me koshdallim më të mirë ka marrë lidershipin e ligës.

Istogu mposhti Vushtrrinë me 20 pikë dallim në një ndeshje ku Vushtrria ishte më e mirë në çerek të parë të saj, por pas kësaj Istogu u rikthye dhe nuk lëshoi epërsinë deri në fund për të fituar duelin, Istogu 98-78 Vushtrria [20-30, 24-6, 27-21, 27-21].

Arian Azemi me 26 pikë e 9 asistime ka qenë më efikasi te Istogu, ndërsa me 15 pikë ndeshjen e kreu Mirlind Zekaj. Labinot Kelmendi dha 14 pikë në fitore.

Te Vushtrria më efikasit ishin Ramadan Zekiqi me 19 pikë, 7 asistime e 7 kërcime dhe Erhan Sholla që shënoi 17 pikë.

Dueli ka qenë interesant, ndërsa ka qenë takim i dyshes së trajnerëve që kanë qenë ish-lojtarë të njohur të Superligës dikur, Fikret Shatri dhe Gazmend Asllani, përkatësisht.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë