Të gjitha lajmet

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Istogu për herë të parë merr një amerikan


14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh zyrtarizoi basketbollistin amerikan Terrick Phillips.

Kjo është hera e parë që në Istog zbarkon një amerikan dhe është përforcimi i parë i huaj në histori të këtij klubi.

Por, Phillips nuk është për herë të parë në Kosovë. Ai ka qenë gjatë stinorit të kaluar te Vëllaznimi i Gjakovës, por që për shkak të pandemisë u detyrua të largohet pasi që kampionati u ndërpre.

terrick phillips

Terrick luan në pozitat 2 dhe 3 dhe pritet të jetë ndihmesë e madhe për klubin e Istogut, që tashmë duket qartë se ka synim rangun më të lartë të garave të Kosovës në basketboll.

“Klubi ynë zyrtarizon edhe transferimin e tretë këtë afat kalimtar. Duke i parë synimet tona të qarta, jemi duke u angazhuar për mobilizim më të madh të ekipit. Terrick Phillips vjen nga Amerika dhe kjo është hera e parë që në klubin tonë vjen një amerikan për të luajtur,” ka shkruar njoftimi i klubit duke zyrtarizuar lojtarin në fjalë.

Terrick Phillips do të arrijë në Istog të hënën e ardhshme, kur edhe pritet të njoftohet me ambientet e klubit dhe ekipin e tij të ri, për të cilët do të paraqitet në pjesën pranverore të stinorit.


FERONIKELI - ISTOGU

21 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë

FBK Liga e Parë

21 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë

26/01/21 @ 17:37

FERONIKELI - ISTOGU

Ç1: Epërsi dyshifrore në çerkun e parë

FBK Liga e Parë

Ç1: Epërsi dyshifrore në çerkun e parë

26/01/21 @ 17:15

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Feronikeli - Istogu

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Feronikeli - Istogu

26/01/21 @ 16:56

FERONIKELI - ISTOGU

Feronikeli-Istogu hapin pjesën e dytë në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Feronikeli-Istogu hapin pjesën e dytë në Ligën e Parë

26/01/21 @ 09:25

XHIROJA 10

Nesër fillon pjesa e dytë në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Nesër fillon pjesa e dytë në Ligën e Parë

25/01/21 @ 22:53

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

15/01/21 @ 18:27

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Sollova te Vëllaznimi

15/01/21 @ 18:12

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15/01/21 @ 17:51

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

FBK Liga e Parë/Transfere

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15/01/21 @ 15:54

SUPERLIGA

Vëllaznimi liron edhe një basketbollist

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi liron edhe një basketbollist

13/01/21 @ 16:23


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë