Të gjitha lajmet

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit


15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e tutje do t’i ndihmojë ekipit të Istogut në Ligë të Parë.

Krejt kjo, pasi që ekipi ka zyrtarizuar lojtarin në fjalë disa çaste më parë, duke i uruar mirë se ardhje dhe rikthim.

fisnik juniku

Juniku ka luajtur për Istogun katër sezone më parë. Ai është playmaker, derisa ka bërë karrierë në shumë skuadra kosovare në të gjitha rangjet e garave.

“Ky njëherë është edhe transferimi i fundit i klubit tonë për këtë afat kalimtar. Klubi gjatë ditëve në vijim pritet të kompletohet dhe të përgatitet maksimalisht për sezonin që fillon në fund të muajit janar,” ka bërë të ditur KB Istogu në njoftimin e lëshuar.

Ditë më parë Istogu ka bërë të ditur edhe për përforcimet tjera vendore si dhe për amerikanin e parë që do të zbarkojë në këtë skuadër.

 


STARTING FIVE

Pesëshet e para: Feronikeli - Istogu

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Feronikeli - Istogu

26/01/21 @ 16:56

FERONIKELI - ISTOGU

Feronikeli-Istogu hapin pjesën e dytë në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Feronikeli-Istogu hapin pjesën e dytë në Ligën e Parë

26/01/21 @ 09:25

XHIROJA 10

Nesër fillon pjesa e dytë në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Nesër fillon pjesa e dytë në Ligën e Parë

25/01/21 @ 22:53

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

15/01/21 @ 18:27

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Sollova te Vëllaznimi

15/01/21 @ 18:12

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15/01/21 @ 17:51

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

FBK Liga e Parë/International/Transfere

Istogu për herë të parë merr një amerikan

14/01/21 @ 15:05

SUPERLIGA

Vëllaznimi liron edhe një basketbollist

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi liron edhe një basketbollist

13/01/21 @ 16:23

TRANSFER

Istogu transferon qendrën e talentuar

FBK Liga e Parë

Istogu transferon qendrën e talentuar

13/01/21 @ 15:22

TRANSFER

Drita zyrtarizon dy përforcimet

FBK Liga e Parë

Drita zyrtarizon dy përforcimet

13/01/21 @ 13:01


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë