Të gjitha lajmet

FINALS: BASHKIMI (F) - PRISHTINA (F)

Kampionet e Bashkimit e nisin me fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Kampionet e Bashkimit e nisin me fitore

14 April, 2019 @22:24

Bashkimi F
Prishtina F
Bashkimi F 66 : 64 Prishtina F
Danisha Shaw 20 pikë Breannan Farrar 26 pikë

Palestra: "Sezai Surroi", Prizren

Kampionet aktuale të Ligës së Femrave, vajzat e Bashkimit, i mposhtën vashat e Prishtinës në ndeshjen e parë të serisë finale me rezultat 66-64.

Sekondat e fundit të ndeshjes kaluan nën ethe për të dyja skuadrat, ngase ishte rezultati shumë i ngushtë, derisa vajzat e trajnerit Furkan Saglik, ishin më të kujdesshme dhe arritën të kalojnë në epërsi në seri.

Danisha Shaw ishte më e dalluara te Bashkimi me 20 pikë, 8 kërcime, 8 asistime e 6 topa të vjedhur, derisa u ndihmua edhe nga Mari Stewart me 13 pikë e 11 kërcime dhe Ulpiana Emra me 11 pikë të tjera.

Te Prishtina Braennan Farrar u veçua me 26 pikë, kurse pikë dyshifrore tjetër shënoi vetëm edhe Tykyra Williams (18).

SKEMA E PLAY OFFIT

Vashat e Bashkimit tani kanë epërsi 1-0 pas ndeshjes së parë finale, derisa ndeshja e dytë do të luhet në Prishtinë.

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi tregon forcën në çerekun e fundit

14 April, 2019 @19:04

Kampioni aktual i Superligës Bashkimi ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Trepçës në Mitrovicë sonte. Në Minatori në një…

MEGASPORT - NEWBASKET

Pula sjell fitoren në fund

Foto nga arkivi

14 April, 2019 @17:58

Pas përfundimit të ndeshjes në kohë të rregullt pa fitues, 58-58, ndeshja e parë e serisë finale në Ligë të…

FUNDI I KOHËS SË RREGULLT

Megasport-NewBasket në vazhdime

14 April, 2019 @17:33

Nuk ka fitues as pas 40 minutash në duelin e parë të serisë finale të Ligës së Dytë mes Megasportit…

LIPJANI - RAHOVECI

Rutinore në fund të sezonit

Foto: KBRahoveci/fb

14 April, 2019 @16:45

Rahoveci që siguroi më parë pozitën e tretë të klasifikimit në Superligë, ka përfunduar sezonin e rregullt me fitore ndaj…

PJESA E PARË: MEGASPORT - NEWBASKET

Dallim i vogël në finale

14 April, 2019 @16:40

Aktualisht në Sezai Surroi po zhvillohet dueli i parë i finales së PlayOffit të Ligës së Dytë ndërmjet Megasportsit dhe…

BASHKIMI (F) - PRISHTINA (F)

Seria e finaleve fillon sonte në Prizren

FOTO/ Arian Paçarizi

14 April, 2019 @14:50

Seria e finaleve në Ligën e Femrave, do të fillojë sonte në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren. Kampionet aktuale të…

SERIA FINALE E FEMRAVE

Dueli i radhës i serisë finale te femrat

TOPSPORTI/ A. P.

15 April, 2019 @12:59

Afro 500 shikues panë dramën e vërtetë basketbollistike mes femrave të Bashkimit dhe Prishtinës mbrëmë në Sezai Surroi të Prizrenit…

BASHKIMI (F) - PRISHTINA (F)

Seria e finaleve fillon sonte në Prizren

FOTO/ Arian Paçarizi

14 April, 2019 @14:50

Seria e finaleve në Ligën e Femrave, do të fillojë sonte në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren. Kampionet aktuale të…

EKSKLUZIVE

Rol i ri në parket për Konjushën

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

11 April, 2019 @23:22

Sonte në ndeshjen Ylli-Lipjani, pas një kohe të gjatë në Superligë ka referuar një femër. Ishte Irma Konjusha që…

PLAY OFF: PENZA (F) - PRISHTINA (F)

Vashat e Prishtinës në finale

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

6 April, 2019 @20:25

Vashat e Prishtinës, duke e mposhtur Penzën edhe në ndeshjen e dytë të serisë gjysmëfinale me rezultat 41-79, u kualifikua…

PLAY OFF: BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Kampionet me lehtësi në finale

6 April, 2019 @17:44

Kampionet aktuale të Ligës së Femrave, vashat e Bashkimit, me lehtësi e mposhtën Kastriotin edhe në ndeshjen e dytë të…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave