Të gjitha lajmet

FINALS: BASHKIMI (F) - PRISHTINA (F)

Kampionet e Bashkimit e nisin me fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Kampionet e Bashkimit e nisin me fitore

14 April, 2019 @22:24

Kampionet aktuale të Ligës së Femrave, vajzat e Bashkimit, i mposhtën vashat e Prishtinës në ndeshjen e parë të serisë finale me rezultat 66-64.

Sekondat e fundit të ndeshjes kaluan nën ethe për të dyja skuadrat, ngase ishte rezultati shumë i ngushtë, derisa vajzat e trajnerit Furkan Saglik, ishin më të kujdesshme dhe arritën të kalojnë në epërsi në seri.

Danisha Shaw ishte më e dalluara te Bashkimi me 20 pikë, 8 kërcime, 8 asistime e 6 topa të vjedhur, derisa u ndihmua edhe nga Mari Stewart me 13 pikë e 11 kërcime dhe Ulpiana Emra me 11 pikë të tjera.

Te Prishtina Braennan Farrar u veçua me 26 pikë, kurse pikë dyshifrore tjetër shënoi vetëm edhe Tykyra Williams (18).

SKEMA E PLAY OFFIT

Vashat e Bashkimit tani kanë epërsi 1-0 pas ndeshjes së parë finale, derisa ndeshja e dytë do të luhet në Prishtinë.

GAME 5: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi humbë titullin në Prizren, Prishtina kampione e Kosovës!

Foto: L.S / TOPSPORTI

27 April, 2019 @20:44

Vajzat e Prishtinës janë kampione të Kosovës për sezonin 2018/2019 të Superligës së Femrave. Të drejtuara nga Fidan Shatri e…

GAME 5: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi vs. Prishtina, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:47

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes vajzave të Bashkimit dhe atyre të Prishtinës, të cilat mes vete po…

NGA INFORMATORI

125 euro dënime për Prishtinën pas duelit të fundit

25 April, 2019 @15:09

Seria u barazua në 2-2 dhe gjithçka sa i përket titullit të kampionit do të vendoset të shtunën në…

GAME 4: PRISHITNA (F) - BASHKIMI (F)

Shaw-Stewart çojnë Bashkimin në superfinale

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 April, 2019 @20:54

Kampionja e Ligës së femrave do të caktohet në ndeshjen e pestë të serisë. Bashkimi arriti një fitore shumë të…

NGA INFORMATORI

325 euro dënim për ekipin e femrave të Bashkimit

24 April, 2019 @14:27

Në Informatorin e fundit të Ligës së Femrave, që përfshin duelin e tretë të serisë finale të PlayOffit është bërë…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave