Të gjitha lajmet

MEGASPORT - NEWBASKET

Pula sjell fitoren në fund

Foto nga arkivi

Pula sjell fitoren në fund

14 April, 2019 @17:58

Pas përfundimit të ndeshjes në kohë të rregullt pa fitues, 58-58, ndeshja e parë e serisë finale në Ligë të Dytë të Kosovës shkoi në vazhdime.

E në vazhdime më të saktë u treguan liderët e pjesës së rregullt të stinorit, Megasport, të cilët në saje të treshes së Emanuell Lleshit bën rezultatin 67-60, ndërsa në fund, kur pasoi rikthimi i New Basketit, Fisnik Pula nga gjuajtjet e lira përcaktoi fituesin me pikë vendimtare për 72-69.

Kjo fitore i jep epërsinë Megasportit 1-0 në serinë finale të Ligës së Dytë.

Ekipi që arrin dy fitore së pari në seri, do të sigurojë Ligën e Parë të Koosvës për sezonin që vjen.

Ndeshja e radhës, e dyta e serisë, mes ekipeve prizrenase në finale të Ligës së Dytë zhvillohet në mesjavë, ndërsa termini përcaktohet në ditët në vijim.

PLAY OUT: VUSHTRRIA - MEGASPORTS

Vushtrria dhe Megasportsi mbeten aty ku ishin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 April, 2019 @22:01

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Play Outit Megasportsin, mbeti në Ligë të Parë. …

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan…

PLAYOUT MATCHES

Caktohen terminet për PlayOutin e Ligës së Parë

24 April, 2019 @21:52

Ekipi që humbi finalen në Ligë të Dytë, Megasport, do të përballet me ekipin e parafundit të Ligës së Parë,…

GAME 3: MEGASPORTS - NEWBASKET

Newbasket, anëtari më i ri i Ligës së Parë!

TOPSPORTI/ DS

22 April, 2019 @21:06

Pasi secila skuadër shënoi nga një fitore në dy ndeshjet e para të serisë finale, Megasportsi dhe Newbasketi, që të…

GAME 3: MEGASPORTS - NEWBASKET

Megasports vs. Newbasket, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI/ DS

22 April, 2019 @20:03

Pas 20 minutave lojë në Prizren, rezultati mes Megasportsit dhe Newbasketit shënon 24-33. Kujtojmë që fituesi nga kjo sfidë ngjitet…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Dytë