Të gjitha lajmet

GAME1: 76ers - NETS

Play Offi në NBA fillon me befasi

FOTO/ nba

Play Offi në NBA fillon me befasi

14 April, 2019 @12:27

Philadelphia 76ers
Brooklyn Nets
Philadelphia 76ers 102 : 111 Brooklyn Nets
Jimmy Butler 36 pikë D'Angelo Russell 26 pikë

Wells Fargo Center

Edhe një herë Play Offi në NBA tregoi se është shumë më ndryshe se sa stinori i rregullt.

Skuadra e Philadelphia 76ers, e cila ishte favorite në ndeshjen kundër Brooklyn Netsit, u befasua duke u mposhtur me rezultat 102-111.

Më i dalluari te skuadra nga New Yorki ishte D’Angelo Russell me 26 pikë, derisa mori ndihmë edhe nga Caris LeVert me 23 pikë të tjera.

Te Philly u veçuan Jimmy Butler me 36 pikë e 9 kërcime dhe Joel Embiid me 22 pikë e 15 këricme, por nuk mjaftuan për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Brooklyn Nets tani është 1-0 në epërsi në seri, derisa ndeshja e dytë do të luhet përsëri te palestra e Philedelphias më 16 prill në ora 02:00 pas mesnate.

GAME 1: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Një hap drejt Superligës

Foto: FBK

13 April, 2019 @20:46

Me fitoren e Feronikelit është mbyllur ndeshja e parë finale e Play Off-it në Ligën e Parë, me ç‘rast Nikli…

PRISHTINA - PRIZRENI

Rekord i Prishtinës në stinor të rregullt

13 April, 2019 @20:30

Prishtina nën drejtimin e Damir Mulaomerovicit ka arritur atë që s’e ka bërë asnjë ekip deri tash në Superligë të…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para, Feronikeli-Vëllaznimi

13 April, 2019 @19:11

Këto janë pesëshet e para të ndeshjes së parë finale të PlayOffit të Ligës së Parë mes Feronikelit dhe Vëllaznimit.…

BOREA - YLLI

E njëzeta për Yllin gjysmëfinalist

13 April, 2019 @19:00

Ylli ka shënuar fitore të pritur dhe pa ndonjë telash të madh ndaj Boreas së Pejës, e cila tashmë është…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para, Prishtina-Prizreni

13 April, 2019 @18:59

Trajnerët e ekipeve përkatëse Damir Mulaomerovic dhe Arbnor Rifati, kanë dalë me këto pesëshe për ndeshjen e fundit të sezonit…

PRISHTINA - PRIZRENI

A do ta përfundojnë stinorin të pamposhtur?

13 April, 2019 @11:47

Ndeshja e dytë e ditës do të luhet në mes të Prishtinës dhe Prizrenit. Nënkampionia e Kosovës, Prishtina, deri më…

LOS ANGELES

Lakers shkarkon trajnerin

12 April, 2019 @22:30

Njëra ndër skuadrat më të trofeshme në NBA, Los Angeles Lakers, pas rezultateve jo të mira, në stinorin e ri…

PLAY OFFS 18/19

NBA gati për Play Offin 2018/19

11 April, 2019 @11:15

Pas përfundimit të ndeshjeve sot në mëngjes, u caktuan të gjitha çiftet që do të garojnë në Play Offin 2018/19…

HISTORIKE

I vetmi

6 April, 2019 @10:23

Super ylli i Oklahoma City Thunderit, Russell Westbrook, për të tretën herë rresht, e mbylli stinorin me mesatare triple-double. Në…

HISTORIKE

Performancë historike nga Westbrook

3 April, 2019 @12:08

Super ylli i Oklahoma City Thunderit, Russell Westbrook, sot në mëngjes kundër Los Angeles Lakersit, luajti me një performancë historike. …

DREAM TEAM

SHBA pa super yllin në Botëror

2 April, 2019 @15:46

Njëri ndër basketbollistët më të mirë në histori të NBA-së, LeBron James, ka thënë se nuk do të jetë pjesë…

Të gjitha lajmet nga NBA