Të gjitha lajmet

GAME1: RAPTORS - MAGIC

DJ Augustin hero i Orlandos

FOTO/ nba

DJ Augustin hero i Orlandos

14 April, 2019 @12:53

Toronto Raptors
Orlando Magic
Toronto Raptors 101 : 104 Orlando Magic
Kahwi Leonard 25 pikë Dj Augustin 25 pikë

Scotiabank Arena

Pas Brooklyn Netsit, edhe Orlando Magic që nuk ishte favorit në duelin me Toronto Raptors, arriti ta befasojë kundërshtarin, duke e mposhtur me rezultat 101-104.

Në sekondat e fundit të ndeshjes, rezultati ishte i barabartë 101-101, ndërsa përgjegjësinë e mori në fund DJ Augustin dhe shënoi nga vija e treshit për t’ia sjellë fitoren skuadrës.

Te Orlando 7 lojtarë luajtën me pikë dyshifrore, derisa DJ Augustin u dallua me 25 pikë.

Te Toronto, Kahwi Leonard me 25 pikë dhe Pascal Siakam me 24 pikë, ishin më të veçuarit në humbjen e skuadrës.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet përsëri në palestrën e Torontos më 17 prill në ora 02:00 pas mesnate.

GAME1: 76ers - NETS

Play Offi në NBA fillon me befasi

FOTO/ nba

14 April, 2019 @12:27

Edhe një herë Play Offi në NBA tregoi se është shumë më ndryshe se sa stinori i rregullt. Skuadra e…

GAME 1: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Një hap drejt Superligës

Foto: FBK

13 April, 2019 @20:46

Me fitoren e Feronikelit është mbyllur ndeshja e parë finale e Play Off-it në Ligën e Parë, me ç‘rast Nikli…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para, Feronikeli-Vëllaznimi

13 April, 2019 @19:11

Këto janë pesëshet e para të ndeshjes së parë finale të PlayOffit të Ligës së Parë mes Feronikelit dhe Vëllaznimit.…

BOREA - YLLI

E njëzeta për Yllin gjysmëfinalist

13 April, 2019 @19:00

Ylli ka shënuar fitore të pritur dhe pa ndonjë telash të madh ndaj Boreas së Pejës, e cila tashmë është…

PRISHTINA - PRIZRENI

A do ta përfundojnë stinorin të pamposhtur?

13 April, 2019 @11:47

Ndeshja e dytë e ditës do të luhet në mes të Prishtinës dhe Prizrenit. Nënkampionia e Kosovës, Prishtina, deri më…

BOREA - YLLI

Ndeshje “formale” në Pejë

13 April, 2019 @11:36

Në ndeshjen hapëse e xhiros së fundit të stinorit të rregullt në Superligën e Kosovës në basketboll, do të takohen…

GAME1: 76ers - NETS

Play Offi në NBA fillon me befasi

FOTO/ nba

14 April, 2019 @12:27

Edhe një herë Play Offi në NBA tregoi se është shumë më ndryshe se sa stinori i rregullt. Skuadra e…

LOS ANGELES

Lakers shkarkon trajnerin

12 April, 2019 @22:30

Njëra ndër skuadrat më të trofeshme në NBA, Los Angeles Lakers, pas rezultateve jo të mira, në stinorin e ri…

PLAY OFFS 18/19

NBA gati për Play Offin 2018/19

11 April, 2019 @11:15

Pas përfundimit të ndeshjeve sot në mëngjes, u caktuan të gjitha çiftet që do të garojnë në Play Offin 2018/19…

HISTORIKE

I vetmi

6 April, 2019 @10:23

Super ylli i Oklahoma City Thunderit, Russell Westbrook, për të tretën herë rresht, e mbylli stinorin me mesatare triple-double. Në…

HISTORIKE

Performancë historike nga Westbrook

3 April, 2019 @12:08

Super ylli i Oklahoma City Thunderit, Russell Westbrook, sot në mëngjes kundër Los Angeles Lakersit, luajti me një performancë historike. …

Të gjitha lajmet nga NBA