Të gjitha lajmet

GAME1: WARRIORS - CLIPPERS

Curry me rekord, kampioni e nis me fitore

FOTO/ nba

Curry me rekord, kampioni e nis me fitore

14 April, 2019 @14:04

Kampioni i dy viteve të fundit, Golden State Warrios, pa telashe e mposhti Los Angeles Clippersin me rezultat 121-104, në ndeshjen e parë të serisë së Play Offit.

Lojtarët e Clippersit, vetëm një herë e kapën një seri të mirë gjatë ndeshjes ku arritën te kalojnë në epërsi, e më pas kontrolli kaloi te Warriorsat deri në fund të duelit.

Stephen Curry në këtë ndeshje ishte shumë i disponuar. Ai luajti me 38 pikë, derisa e theu rekordin personal në Play Off duke i rrëmbyer 15 kërcime dhe e kaloi legjendën Ray Allen duke shënuar më së shumti 3she në Play Off.

Curry u ndihmua edhe nga Kevin Durant me 23 pikë e Draymond Green me 17 pikë të tjera.

Te Clippers, pesë lojtarë luajtën me pikë dyshifrore, prej tyre u dallua Montrezl Harell me 26 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet përsëri te palestra e Golden State Warriorsave më 16 prill në ora 04:30 në mëngjes.

GAME 2: BUCKS - RAPTORS

Rehatshëm udhëtojnë në Kanada

FOTO / nba

18 May, 2019 @11:40

Skuadra e Milwaukee Bucksit, pa telashe e mposhti Toronto Raptorsin me rezultat 125-103 në ndeshjen e dytë dhe kaloi 2-0…

GOLDEN STATE WARRIORS

Kevin Durant nuk udhëton në Portland

FOTO / nba

17 May, 2019 @11:36

Super ylli i Golden State Warriorsave, Kevin Durant, nuk do të udhëtojë në Portland në dy ndeshjet e radhës të…

GAME 2: WARRIORS - BLAZERS

Prej -17, në 2-0

FOTO / nba

17 May, 2019 @10:29

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, nuk gaboi në shtëpi as në ndeshjen e dytë të serisë. Portland…

GAME 1: BUCKS - RAPTORS

Lopez në skenë, Bucks 1-0

FOTO/ nba

16 May, 2019 @10:30

Skuadra Milwaukee Bucks, me performancën fantastike të qendrës Brook Lopez, arriti ta mposhtë Toronto Raptorsin në ndeshjen e parë të…

GAME 1: WARRIORS - BLAZERS

Curry kujdeset për fitoren e kampionit

FOTO/ nba

15 May, 2019 @10:49

Seria e finaleve të Konferencës Perëndimore, nisi me fitoren e Golden State Warriorsave, të cilët e mposhtën Portland Trail Blazers…

Të gjitha lajmet nga NBA