Të gjitha lajmet

PROMOVOHEN

KB Megasport hyn në Ligën e Parë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

KB Megasport hyn në Ligën e Parë

22 May, 2020 @22:07

Skudara prizrenase, KB Megasport, do të jetë anëtarja më e re e Ligës së Parë të Kosovës në basketboll.

Vendimi u mor sot nga Bordi i FBK-së që nuk shpalli asnjë titull sportiv për edicionin 2019/20, por pranoi rezultatet e arritura deri në ndërprerje të stinorit dhe përmes tyre ngriti dhe rrëzoi nga ligat skuadrat përkatëse.

Kështu, Megasport do të jetë anëtar i ri i Ligës së Parë pasi që deri në ndërprerje të stinorit ishte në pozitë të parë të Ligës së Dytë të Kosovës në basketboll, duke pasur bilans prej 11 fitoreve dhe 1 humbjeje me 903 pikë të shënuara karshi 742 të pranuarave.

Pas Megasportit në tabelë gjendej AS Kastrioti me bilans 10-2 dhe këta do të kërkojnë Ligën e Parë përmes PlayOutit në shtator (data nuk është përcaktuar ende) ku do të ndeshen me ekipin prizrenas New Basket.

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

GJAKOVË

Vëllaznimi në Superligë!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:03

Skuadra e Vëllaznimit që ishte në vend të parë të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll është promovuar në…

EKSKLUZIVE: ARBEN FETAHU

Drejt ligës mbarëkombëtare

Arben Fetahu, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) / Foto: FBK

9 May, 2020 @15:35

Prej kohërave kur basketbolli i Kosovës luhej në shkolla të mesme, aq sa lejonte okupatori, në investime marramendëse të pasluftës…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë