Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI C

KB Prishtina mëson kundërshtarët e fazës së dytë

Foto: KBPrishtina/fb

KB Prishtina mëson kundërshtarët e fazës së dytë


15 February, 2022 @22:49

Pas vendit të dytë të fituar në Grupin B të BIBL, KB Prishtina sonte ka mësuar edhe rivalët e fazës së dytë grupore të garës, ndërsa është futur Grupin C të BIBL.

Tash në grup do të bëjnë pjesë katër skuadra, nga gjashtë sa kanë qenë në fazën e parë, ndërsa bardhekaltërit që kanë marrë pozitën e dytë në Grupin B të BIBL dhe aty bartet me një fitore e një humbje, pasi që kështu ka qenë bilansi i tyre ndaj Akademikut të Plovdivit, që e kanë përsëri në grup.


Si shkohet në Final 4?

Skuadrat që përfundojnë në vendin e parë të Grupit C dhe D do të sigurojnë direkt pjesëmarrjen në Final 4 të BIBL, ndërsa ato që arrijnë pozitat 2 dhe 3 të grupeve përkatëse do të luajnë duelet çerekfinale për të siguruar plasmanin në Final 4.Kur luhen duelet?

Ndeshjet e fazës së dytë grupore pritet të luhen prej 2 marsit deri më 7 prill, ndërsa në ditët në vijim BIBL do të përcaktojë orarin e ndeshjeve.

Grupet e caktuara, mëposhtë.FAZA E DYTË NË BIBL 21/22 | GRUPET C dhe D

GRUPI C:

Haopel Elion 1-1
Akademik Plovdiv 1-1
Prishtina 1-1
Levski 1-1
GRUPI D:

Ironi Nahariya 2-0
Maccabi Haifa 1-1
Balkan Botevgrad 1-1
TFT Skopje 0-2

 
Të gjitha lajmet nga Balkan League