Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIBA RANKINGS

Kosova bie në renditjen e FIBAs

Kosova bie në renditjen e FIBAs


9 March, 2022 @13:55

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka rënë në renditjen mujore të FIBAs që e bënë për kombëtaret dhe rezultatet e tyre.

Kosova në muajin shkurt luajti kundër Norvegjisë dhe u mposht me rezultat 92-95.

Të përzgjedhurit e Christos Marmarinos nga pozita 71 kanë rënë në pozitën 72 të renditjes botërore.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja