Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIBA W U20 EURO CHALLENGERS

Kosova U20 mbyll grupet me fitore

Kosova U20 mbyll grupet me fitore


18 July, 2021 @22:40

Fitorja e parë e vajzave U20 të Kosovës ka ardhur ndaj Maqedonisë Veriore U20 sonte, në një ndeshje të dy skuadrave pa fitore deri tash në Grupin E, ku të përzgjedhurat e trajnerit Ahmet Furkan Saglik kanë fituar në momentet e fundit të ndeshjes 63-62 [13-15, 16-10, 21-21 dhe 13-16].

Epërsia e arritur në pjesë të parë të ndeshjes ka vendosur duelin, ndërsa mungesa e Astera Tuhinës te Kosova U20 nuk është vërejtur fare, derisa skuadra ka shënuar fitoren e parë në fazën grupore, në ndeshjen e fundit të grupit.

Kështu, Kosova U20 ka dalë nga fundi i tabelës dhe me fitore është ngjitur mbi Maqedoninë e Veriut me bilans 1-3, derisa organizatoret kanë shkuar në 0-4.

KosovoU20

Agnesa Rrahmani ka qenë më efikasja te Kosova U20 sonte, duke shënuar 18 pikë dhe duke luajtur tërë ndeshjen, pa pushim - të 40 minutat. 13 pikë i ka shënuar Arbë Hashani, që ka luajtur edhe me 7 kërcime e 6 asistime, ndërsa pikë dyshifrore ka shënuar edhe Tringa Ukaj, që kreu ndeshjen me 10 pikë.

Shuti i maqedonaseve në fund, nuk u fut në kosh, në sulmin e fundit të ndeshjes dhe kështu Dardanet e reja me fitore përmbyllën grupin.TABELA PËRFUDIMTARE E GRUPIT E:

Sllovakia 4-0
Rumania 3-1
Luksemburgu 2-2
Kosova 1-3
Maqedonia Veriore 0-4

KOSOVA (F)

12-shja e Kosovës A (F) që do të debutojë në Qipro

Përfaqësuesja

12-shja e Kosovës A (F) që do të debutojë në Qipro

18/07/21 @ 20:17

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

GAME 5: SUNS - BUCK

Bucks 1 fitore larg titullit

NBA

Bucks 1 fitore larg titullit

18/07/21 @ 11:29

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson përsëri

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson përsëri

17/07/21 @ 20:12

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KOSOVA U20

Në kërkim të fitores së parë

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në kërkim të fitores së parë

17/07/21 @ 15:43

EKSKLUZIVE

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

FBK Liga e Parë/Transfere

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

17/07/21 @ 14:47

KOSOVA U20

Në kërkim të fitores së parë

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në kërkim të fitores së parë

17/07/21 @ 15:43

DARDANET

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

12/07/21 @ 14:31

VENDIMI I RI I BORDIT

Liga Unike do të luhet edhe në konkurrencën e femrave

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Liga Unike do të luhet edhe në konkurrencën e femrave

12/07/21 @ 14:17

KOSOVA (F)

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

10/07/21 @ 22:00

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

FIBA 3x3

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

27/06/21 @ 17:50

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave