Të gjitha lajmet

TURGAY DEMIREL

Kreu i FIBA Europe do të jetë prezent në ceremoninë e themelimit të Ligës Unike

Kreu i FIBA Europe do të jetë prezent në ceremoninë e themelimit të Ligës Unike

9 September, 2020 @15:12

Presidenti i FIBA Europës, Turgay Demirel do të jetë i pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes për themelimin e Ligës Unike mes Kosovës dhe Shqipërisë në basketboll.

Marrëveshja do të nënshkruhet nesër (më 10 shtator) nga ora 19:00 në Tiranë, ku Demirel do të ofrojë përkrahen e tij dhe institucionit që ai drejton.

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) dhe Federata Shqiptare e Basketbollit (FSHB) që disa muaj janë duke punuar intensivisht për themelimin e kësaj lige, kurse nga fillimi kanë pasur përkrahjen nga FIBA Evropa.

Demirel, i cili vitin e kaluar kishte qenë në Kosovë për të ofruar përkrahje për basketbollin e Kosovës, do të mbajë një fjalim në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes për të treguar se e përkrah Ligën dhe do të ofrojë gjithë mbështetjen e nevojshme.

Në Ligën Unike do të marrin pjesë tetë skuadra, katër më të mirat nga Kosova dhe katër më të mirat nga Shqipëria.

PARA THEMELIMIT

Nesër nënshkruhet, do të quhet Liga Unike

9 September, 2020 @12:49

Të enjten, më 10 shtator, ora 19:00 në Tiranë do të nënshkruhet marrëveshja historike ndërmjet Federatës Shqiptare të Basketbollit (FSHB)…

PRIZRENI

Vazhdohet kontrata me gjigandin e trapezit

8 September, 2020 @20:53

Skuadra e Prizrenit ka arritur marrëveshje me gjigandin Urim Zenalaj. Zenelaj ka nënshkruar kontratë me Prizrenin dhe do të jetë…

PRIZRENI

Rifati e Kërveshi vazhdojnë me Prizrenin

TOPSPORTI / A.P

7 September, 2020 @14:06

Trajneri i deritashëm që nga themelimi i Prizrenit, Arbnor Rifati, ka vazhuar kontratën me skuadrën. Rifati do të jetë pjesë…

PRIZRENI

Ty Nichols përsëri te Prizreni

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 September, 2020 @17:11

Njëri ndër lojtarët më të dalluar të Prizrenit në pjesën e dytë të stinorit 2019/20, Ty Nichols, ka arritur marrëveshje…

YLLI

Rilind Krasniqi vazhdon me Yllin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

2 September, 2020 @21:14

Skuadra e Yllit ka vazhduar kontratën me lojtarin Rilind Krasniqi. Kontrata e Krasniqit është vazhduar edhe për një stinor. Ylli…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga