Të gjitha lajmet

TREPÇA - BASHKIMI

Kthehet nga lëndimi, bëhet hero ndaj ish-skuadrës

Kthehet nga lëndimi, bëhet hero ndaj ish-skuadrës

16 January, 2020 @21:04

I lënduar më shumë se 3 muaj, Musab Mala, në ndeshjen e parë pas lëndimit u bë hero për Bashkimin.

Me shënimin e Musabit në sekondat e fundit të ndeshjes, Bashkimi e mposhtë Trepçën me rezultat 69-70.

Trepça në 3 çerekët e parë e kishte epërsinë, derisa në çerekun e fundit skuadra prizrenase me sulme të mira arriti ta mposht Trepçën dhe t’i kthehet fitoreve pas 3 humbjeve rresht.

Corey Ross ishte koshashënuesi më i mirë te Bashkimi. Ai luajti me double-double prej 26 pikëve e 10 kërcimeve, derisa u ndihmua edhe nga Stivie Clark me 10 pikë të tjera, duke qenë të vetmit me pikë dyshifrore te Bashkimi.

Te Trepça nuk mjaftuan për fitore 24 pikët e DJ Hanesit.

TABELA AKTUALE

Bashkimi gjendet në pozitën e katërt me 12 fitore e 6 humbje, derisa Trepça me 4 fitore e 13 humbje është në zonën e rrezikshme.

Kjo ishte gjithashtu humbja e parë e Trepçës prej që erdhi në krye të skuadrës trajneri Neven Plantak.

Në xhiron tjetër Bashkimi pushon, ndërsa Trepça takohet me Yllin.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga