Të gjitha lajmet

FIBA CHAMPIONS LEAGUE

Liga e Kampionëve pa skuadra kosovare, caktohen grupet

Liga e Kampionëve pa skuadra kosovare, caktohen grupet

15 July, 2020 @13:37

Në stinorin 2020/21 në Ligën e Kampionëve në basketboll, nuk do të ketë skuadra kosovare, derisa janë kompletuar grupet për stinorin e rregullt.

Shorti i plotë i Ligës së Kampionëve u caktua kështu:

Grupi A: Dinamo Banco di Sardegna Sassari (ITA), Galatasaray Doga Sigorta (TUR), Iberostar Tenerife (ESP), Peristeri (GRE), Rytas Vilnius (LTU), SIG Strasbourg (FRA), VEF Riga (LAT), Fituesi i (Hapoel Tel Aviv/Bakken Bears/Belfius Mons-Hainaut/Anwil Wloclawek)

Grupi B: Casademont Zaragoza (ESP), ERA Nymburk (CZE), Falco Vulcano Szombathely (HUN), JDA Dijon (FRA), Nizhny Novgorod (RUS), Start Lublin (POL), Tofas Bursa (TUR), Fituesi i (Iraklis/Keravnos/Dnipro/Donar Groningen)

Grupi C: Darussafaka Tekfen (TUR), Filou Oostende (BEL), Hapoel Bank Yahav Jerusalem (ISR), Happy Casa Brindisi (ITA), Limoges CSP (FRA), San Pablo Burgos (ESP), Turk Telekom (TUR), Fituesi i (Igokea/U-BT Cluj-Napoca/Sporting CP/Fribourg Olympic)

Grupi D: AEK (GRE), Brose Bamberg (GER), Cholet (FRA), Fortitudo Bologna (ITA), Hapoel Holon (ISR), Pinar Karsiyaka (TUR), RETAbet Bilbao (ESP), Fituesi i (Balkan Botevgrad/Tsmoki-Minsk/London Lions/Neptunas Klaipeda)

Ndeshjet kualifikuese për Ligën e Kampionëve do të luhën më 22 dhe 25 shtator, me sistemin vajtje ardhje.

ISH-QENDRA E BASHKIMIT

Qendra e Bashkimit transferohet në Turqi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 July, 2020 @20:07

Njëri ndër basketbollistët më të mirë të Bashkimit por edhe të Superligës së Kosovës në stinorin e papërfunduar 2019/20, Terik…

RIKTHEHET

Gëzim Morina rikthehet në Helios Suns

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 July, 2020 @14:54

Basketbollisti i Kosovës, Gëzim Morina, është rikthyer në skuadrën e njohur sllovene, Helios Suns. Njoftimin e ka dhënë skuadra…

CRAIOVA

Ish-trajneri i Pejës, vazhdon kontratën me Craiovën

6 July, 2020 @20:23

Ish-trajneri i Pejës, Aleksandar Todorov, ka vazhduar kontratën me skuadrën rumune Craiovën. Kontrata e Todorovit është vazhduar edhe për një…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Mikaile Tmusic nënshkruan me KK Podgorica

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

1 July, 2020 @22:03

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Mikaile Tmusic, që u bë kampion me Bashkimin dhe Prishtinën në Kosovë, pas katër vitesh…

3X3

TopSporti sponsor medial i turneut streetball satellite 3x3

26 June, 2020 @17:21

Gjatë javës së ardhshme do të caktohen datat në turneun streetball satellite 3x3, derisa TopSporti do të jetë sponsor medial…

Të gjitha lajmet nga International