Të gjitha lajmet

NGA FEDERATA

Liga e përbashkët Kosovë-Shqipëri, në pritje të dritës së gjelbër

Liga e përbashkët Kosovë-Shqipëri, në pritje të dritës së gjelbër


4 June, 2020 @12:29

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) dhe Federata Shqiptare e Basketbollit (FSHB) janë në vlugun e përgatitjeve për krijimin e Ligës së Përbashkët, që pritet të fillojë në shtator të këtij viti.

Ekipet teknike të FBK-së dhe FSHB-së të udhëhequra nga Sekretarët e Përgjithshëm, sot i kanë përfunduar përgatitjet e draft dokumenteve të nevojshme për krijimin dhe jetësimin e Ligës së Përbashkët, Kosovë-Shqipëri.

“Për dy javë aq sa kemi pasur kohë ne si ekipe teknike i kemi përgatitur të gjitha dokumentet natyrisht në formë të drafteve, pasi që ato fillimisht duhet të marrin dritën e gjelbër nga kryetarët e të dyja Federatave dhe nga Bordet Ekzekutive të të dyja Federatave,” ka thënë Elvira Dushku, Sekretare e Përgjithshme e FBK-së.

Sa i përket ekipeve pjesëmarrëse ajo ka bërë të ditur se në takimin e ardhshëm do të vendoset se cilat skuadra do të marrin pjesë.

“Ndërkaq në mbledhjen e radhës së Bordit të FBK-së pritet të diskutohet dhe të vendoset për ekipet nga Kosova që pritet të marrin pjesë në këtë ligë, derisa të njëjtën gjë pritet ta bëjë edhe Shqipëria,” ka shtuar Dushku për faqen zyrtare të FBK-së.

Duhet theksuar se në ekipin teknik të FBK-së për përgatitjen e dokumenteve për Ligën e Përbashkët kanë punuar Elvira Dushku - Sekretare e Përgjithshme, Faton Kurshumlija - FIBA Instruktor Nacional dhe Leart Hoxha - anëtar i Bordit.

 

JAZZ - PELICANS

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

20 January, 2021 @10:01

Forma e mirë e Utah Jazzit, vazhdoi edhe në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans. Jazz e mposhti kundërshtarin me rezultat…

SUPERLIGA

“Karagaçi” pret super ndeshjen Peja-Rahoveci

20 January, 2021 @9:38

Ndeshja e dytë e ditë së sotme do të luhet në mes të Pejës dhe Rahovecit nga ora 17:00. Dueli…

SUPERLIGA

Vëllaznimi-Prizreni e hapin xhiron e 16

20 January, 2021 @9:24

Sot nga ora 15:00, do të hapet xhiroja e 16 në Superligën e Kosovës në basetboll. Vëllaznimi e pret Prizrenin…

FIFA CLUB WORLD CUP 2020

Caktohet kundërshtari i Bayernit në Kampionatin Botëror të Klubeve

19 January, 2021 @23:32

Kampionati Botëror i Klubeve 2020, do të mbahet në Katar. Pas shortit të hedhur, në raundin e dytë do të…

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

Të gjitha lajmet nga