Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: RAHOVECI - LIPJANI

Lipjani ngushton epërsinë, mbyllet pjesa e parë

Lipjani ngushton epërsinë, mbyllet pjesa e parë

18 January, 2020 @17:48

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Lipjani.

Pas 20 minutave lojë, rezultati është 44-38 në të mirë të vreshtarëve.

Darell Davis me 12 pikë është më i miri te Rahoveci, derisa te Lipjani Tamas Bruce me 15 pikë.

Raporti i gjërë pas ndeshjes.

VRESHTARËT

Qendra Josip Mikulic zyrtarizohet te Rahoveci

12 March, 2020 @0:25

Basketbollisti kroat, Josip Mikulic, që luan në pozitat 4-5 alo-qendër dhe qendër, i lindur në Mostar të Bosnje e Hercegovinës…

NË DITËN E FUNDIT TË AFATIT KALIMTAR

Robert Cartwright përforcimi i fundit i huaj i Pejës

11 March, 2020 @23:55

Basketbollisti amerikan, Robert Cartwright, është përforcimi i fundit i huaj i Pejës në afatin kalimtar për këtë sezon në Superligë…

BUJAR LOCI KTHEHET TE VRESHTARËT

Largohet Ilievski, Rahoveci rikthen ish-trajnerin

TOPSPORTI/ A. P.

11 March, 2020 @18:50

Skuadra nënkampione e Kosovës në basketboll, Rahoveci, pas serisë së rezultateve jo të mira, mosarritjes së finales së Kupës së…

NGA INFORMATORI NR 27

1500 euro dënime nga FBK-ja për xhiron XXVII

Foto: KBPeja/fb/Korniza

11 March, 2020 @16:26

FBK ka publikuar dje Informatorin e radhës për ndeshjet e xhiros XXVII të Superligës së Kosovës në basketboll, ku përveç…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (27)

9 March, 2020 @23:29

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 27 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga