Të gjitha lajmet

EUROCUP WOMEN

Livestream: Prishtina - MBA Moscow

Livestream: Prishtina - MBA Moscow

7 November, 2019 @19:06

Vashat e Prishtinës me fillim nga ora 20:00, do të përballet me skuadrën MBA Moscow në ndeshjen e katërt në kuadër të Euro Cup Women.

Ndeshjen mund ta ndiqni drejtpërdrejtë nga linku i mëposhtëm.

PAS VENDIMIT

Dushku: Vendim i mirëseardhur dhe i rëndësishëm

Foto: GoogleImages

9 July, 2020 @12:48

Sekretarja e Përgjithshme e FBK-së, Elvira Dushku, në një prononcim të saj për faqen zyrtare të Federatës është shprehur të…

VENDOSET

Mirret vendimi, Kosova do merr pjesë në FIBA edhe me seniore

9 July, 2020 @12:38

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka marrë vendim për paraqitjen e Përfaqësueses A të Femrave në garat…

INTERVISTA

Saranda Daci: Përfaqësimi jashtë kufijve, i rëndësishëm për Kosovën

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

8 July, 2020 @14:08

Federata e Basketbollit e Kosovës është duke shikuar mundësinë e formimit të Përfaqësueses A në konkurrencën e femrave. Kjo ide…

ARBNORE PËRQUKU

“Pas 20 vitesh do të kem përvojë ndërkombëtare”

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

30 June, 2020 @11:54

Ideja e formimit të Përfaqësueses A në konkurrencën e femrave po mirëpritet nga komuniteti i gjerë i basketbollit në Kosovë. …

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave