Të gjitha lajmet

DRITA - VUSHTRRIA

Drita regjistron fitoren e parë të stinorit

FOTO / Arkiv

Drita regjistron fitoren e parë të stinorit

6 November, 2019 @21:36

Skuadra gjilanase Drita, ka regjistruar fitoren e parë të stinorit, duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat 100-63, në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll.

Drita nga minuta e parë e deri në fund të ndeshjes e kishte kontrollin dhe kështu pa problem e mposhti kundërshtarin.

Bardh Jakupi ishte më i dalluari te Drita me 28 pikë, 13 kërcime e 4 asistime, derisa mori ndihmë edhe nga Laurant Ibrahimi me 17 pikë e 7 kërcime, Milaim Jetishi me 15 pikë dhe Kushtrim Bajraliu me 12 pikë e 15 kërcime.

Në anën tjetër te Vushtrria u veçuan Albion Imeri me 22 pikë, Engjëll Ramaj me 18 pikë dhe Albelard Rashiti me 10 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Drita e regjistroi fitoren e parë të stinorit krahas dy humbjeve që i ka, kurse Vushtrria ka 1 fitore e 3 humbje.

Në xhiron tjetër Drita takohet me Borean, derisa Vushtrria pushon.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (3)

2 November, 2019 @11:32

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

AS PRISHTINA - ISTOGU

Në duelin e të pamposhturve, fiton AS Prishtina

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 November, 2019 @22:10

Skuadra e Istogut, duke pësuar nga AS Prishtina me rezultat 74-60, e humbi rastin për të qenë në krye…

BOREA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi lider, pret të gabojë Istogu

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 November, 2019 @19:01

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, po vazhdon rrugëtimin e saj pa humbje. Vëllaznimi e mposhti Borean me rezultat 52-78. Kuqezinjtë gjatë…

VUSHTRRIA - PRISHTINA E RE

Vushtrria përkohësisht në TOP 4

1 November, 2019 @18:25

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 85-80, u vendos në pozitën e katërt në…

NEW BASKET - KERASAN PRISHTINA

Kerasan Prishtina pa humbje, New Basketi pa fitore

30 October, 2019 @22:12

Ndeshja hapëse e xhiros së tretë në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, në mes të New Basketit dhe…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë