Të gjitha lajmet

MAVS - MAGIC

Doncic në skenë, Dallasi në ngritje

Doncic në skenë, Dallasi në ngritje

7 November, 2019 @9:16

Super ylli i Dallas Mavericksit, Luka Doncic, përsëri luajti rolin kryesor në fitoren e skuadrës së tij.

Dallasi e mposhti Orlandon me rezultat 107-106, derisa Doncic ishte më i miri.

Ylli slloven Doncic luajti me 27 pikë, 7 kërcime e 7 asistime, kurse përveç tij edhe gjashtë lojtarë të tjerë luajtën me pikë dyshifrore.

Te Orlando më i miri ishte Aaron Gordon me 23 pikë, kurse Nikola Vucevic e kishte rastin për ta fituar ndeshjen në fund, por tentimi i tij ishte i pasuksesshëm.

Dallas Mavericks me këtë fitore është ngritur në pozitën e dytë në Konferencën Perëndimore me 5 fitore e 2 humbje, kurse Orlando ka bilanc prej 2 fitoreve e 6 humbjeve.

KOMUNIKATA E NBA-së

NBA në bisedime me Walt Disney për vazhdim të stinorit!

Foto: B/R

24 May, 2020 @8:08

Drejtuesit e NBA-së janë takuar me kompaninë e njohur Walt Disney, ashtu që të shikojnë mundësinë për vazhdimin e stinorit…

KNICKS LEGEND

Legjenda e NBA-së del pozitiv në COVID-19

23 May, 2020 @9:12

Legjenda e NBA-së dhe e New York Knicksit, Patrick Ewing, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur…

PSA CARD

Edhe një rekord nga Michael Jordan

Foto: NTV

22 May, 2020 @23:51

Pas rikthimit të Michael Jordanit në skenë me dokumentarin The Last Dance, legjenda e basketbollit ka shënuar edhe një rekord…

MEMO

Ndërron jetë trajneri legjendar i Utah Jazzit, Jerry Sloan

Foto: nba.com/jazz

22 May, 2020 @16:55

Në moshën 78 vjeçare sot në mëngjes ka ndërruar jetë trajneri legjendar i ekipit të Utah Jazzit, Jerry Sloan. …

KOBE BRYANT

Gjurmët e duarve iu shitën më së shtrenjti

Foto: news.yahoo.com

22 May, 2020 @15:35

Basketbollistit legjendar të NBA-së, Kobe Bryant, që ndërroi jetë tragjikisht më 26 janar të këtij viti, i janë vendosur gjësendet…

Të gjitha lajmet nga NBA