Të gjitha lajmet

BULLS - LAKERS

Triple-double i tretë rresht për Jamesin

Triple-double i tretë rresht për Jamesin

6 November, 2019 @9:55

Los Angeles Lakers nën dirigjimin e super yllit LeBron James, po vazhdon formën e mirë të tij.

Nga 19 pikë disavantazh, me performancë të mirë në çerekun e fundit të ndeshjes, Lakersat e mposhtën Chicago Bullsin me rezultat 112-118.

Super ylli i skuadrës nga Los Angelesi, LeBron James, në ndeshjet e fundit është bërë i pakapshëm. Ai e regjistroi triple-doublen e tretë rresht duke luajtur me 30 pikë, 11 asistime e 10 kërcime.

James u ndihmua edhe nga Quinn Cook me 17 pikë dhe nga Anthony Davis e Kyle Kuzma me nga 15 pikë.

Te Bulls u dallua Zach Lavine me 26 pikë.

Kjo ishte fitorja e gjashtë rresht e Lakersit pas humbjes në ndeshjen e parë dhe gjendet në krye të Konferencës Perëndimore, kurse Bullsi ka bilanc prej 2 fitoreve e 6 humbjeve.

KOMUNIKATA E NBA-së

NBA në bisedime me Walt Disney për vazhdim të stinorit!

Foto: B/R

24 May, 2020 @8:08

Drejtuesit e NBA-së janë takuar me kompaninë e njohur Walt Disney, ashtu që të shikojnë mundësinë për vazhdimin e stinorit…

KNICKS LEGEND

Legjenda e NBA-së del pozitiv në COVID-19

23 May, 2020 @9:12

Legjenda e NBA-së dhe e New York Knicksit, Patrick Ewing, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur…

PSA CARD

Edhe një rekord nga Michael Jordan

Foto: NTV

22 May, 2020 @23:51

Pas rikthimit të Michael Jordanit në skenë me dokumentarin The Last Dance, legjenda e basketbollit ka shënuar edhe një rekord…

MEMO

Ndërron jetë trajneri legjendar i Utah Jazzit, Jerry Sloan

Foto: nba.com/jazz

22 May, 2020 @16:55

Në moshën 78 vjeçare sot në mëngjes ka ndërruar jetë trajneri legjendar i ekipit të Utah Jazzit, Jerry Sloan. …

KOBE BRYANT

Gjurmët e duarve iu shitën më së shtrenjti

Foto: news.yahoo.com

22 May, 2020 @15:35

Basketbollistit legjendar të NBA-së, Kobe Bryant, që ndërroi jetë tragjikisht më 26 janar të këtij viti, i janë vendosur gjësendet…

Të gjitha lajmet nga NBA