Të gjitha lajmet

WARRIORS - BLAZERS

Warriors me mungesa triumfon ndaj Portlandit

FOTO / nba

Warriors me mungesa triumfon ndaj Portlandit

5 November, 2019 @10:09

Nënkampioni i NBA-së, Golden State Warriors, me mungesa të shumta në skuadër, arriti ta mposhtë Portland Trail Blazersin me rezultat 127-118.

Warriorsat në këtë ndeshje luajtën pa yjet Stephen Curry, Klay Thompson, Draymond Green e D’Angello Russell, derisa arritën ta befasojnë kundërshtarin.

Rookie Eric Paschall shkëlqeu te Golden State me 34 pikë e 13 kërcime, derisa përveç tij 5 lojtarë të tjerë luajtën me pikë dyshifrore.

Te Portlandi Damian Lillard luajti me 39 pikë dhe Hassan Whiteside me 22 pikë e 11 kërcime, por nuk mjaftuan ta mposhtin Warriorsin e përgjysmuar.

Kjo ishte fitorja e dytë e Warriorsave krahas 5 humbjeve që i kanë, kurse Portland ka bilanc prej 3 fitoreve e 4 humbjeve.

KOMUNIKATA E NBA-së

NBA në bisedime me Walt Disney për vazhdim të stinorit!

Foto: B/R

24 May, 2020 @8:08

Drejtuesit e NBA-së janë takuar me kompaninë e njohur Walt Disney, ashtu që të shikojnë mundësinë për vazhdimin e stinorit…

KNICKS LEGEND

Legjenda e NBA-së del pozitiv në COVID-19

23 May, 2020 @9:12

Legjenda e NBA-së dhe e New York Knicksit, Patrick Ewing, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur…

PSA CARD

Edhe një rekord nga Michael Jordan

Foto: NTV

22 May, 2020 @23:51

Pas rikthimit të Michael Jordanit në skenë me dokumentarin The Last Dance, legjenda e basketbollit ka shënuar edhe një rekord…

MEMO

Ndërron jetë trajneri legjendar i Utah Jazzit, Jerry Sloan

Foto: nba.com/jazz

22 May, 2020 @16:55

Në moshën 78 vjeçare sot në mëngjes ka ndërruar jetë trajneri legjendar i ekipit të Utah Jazzit, Jerry Sloan. …

KOBE BRYANT

Gjurmët e duarve iu shitën më së shtrenjti

Foto: news.yahoo.com

22 May, 2020 @15:35

Basketbollistit legjendar të NBA-së, Kobe Bryant, që ndërroi jetë tragjikisht më 26 janar të këtij viti, i janë vendosur gjësendet…

Të gjitha lajmet nga NBA