Të gjitha lajmet

SPURS - LAKERS

James me triple-double, Lakers në formë

James me triple-double, Lakers në formë

4 November, 2019 @9:49

Forma e mirë e Los Angeles Lakersit, vazhdoi edhe në ndeshjen kundër San Antonio Spursit.

Lakers fitoren e pestë rresht e regjistroi kundër Spursit, duke i mposhtur me rezultat 96-103.

Super ylli i Lakersave, LeBron James, luajti përsëri me shifrat magjike triple-double. Ai luajti me 21 pikë, 13 asistime e 11 kërcime, kurse mori ndihmë edhe nga

Anthony Davis me 25 pikë e 11 kërcime dhe nga Avery Bradley me 16 pikë të tjera.

Te Spurs më i miri ishte Dejounte Murray me 18 pikë e 11 kërcime, por nuk mjaftoi për fitore.

Kjo ishte fitorja e pestë rresht për Lakers dhe me një humbje gjenden në krye të Konferencës Perëndimore, kurse San Antonio Spursa ka bilanc prej 4 fitoreve e 2 humbjeve.

KOMUNIKATA E NBA-së

NBA në bisedime me Walt Disney për vazhdim të stinorit!

Foto: B/R

24 May, 2020 @8:08

Drejtuesit e NBA-së janë takuar me kompaninë e njohur Walt Disney, ashtu që të shikojnë mundësinë për vazhdimin e stinorit…

KNICKS LEGEND

Legjenda e NBA-së del pozitiv në COVID-19

23 May, 2020 @9:12

Legjenda e NBA-së dhe e New York Knicksit, Patrick Ewing, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur…

PSA CARD

Edhe një rekord nga Michael Jordan

Foto: NTV

22 May, 2020 @23:51

Pas rikthimit të Michael Jordanit në skenë me dokumentarin The Last Dance, legjenda e basketbollit ka shënuar edhe një rekord…

MEMO

Ndërron jetë trajneri legjendar i Utah Jazzit, Jerry Sloan

Foto: nba.com/jazz

22 May, 2020 @16:55

Në moshën 78 vjeçare sot në mëngjes ka ndërruar jetë trajneri legjendar i ekipit të Utah Jazzit, Jerry Sloan. …

KOBE BRYANT

Gjurmët e duarve iu shitën më së shtrenjti

Foto: news.yahoo.com

22 May, 2020 @15:35

Basketbollistit legjendar të NBA-së, Kobe Bryant, që ndërroi jetë tragjikisht më 26 janar të këtij viti, i janë vendosur gjësendet…

Të gjitha lajmet nga NBA