Të gjitha lajmet

SUNS - 76ERS

S’ka të pamposhtur në NBA

S’ka të pamposhtur në NBA

5 November, 2019 @10:14

Me fitoren e Phoenix Sunsit ndaj Philandelphia 76ers, nuk ka më skuadër të pamposhtur në NBA.

Suns e mposhti Philadelphian me rezultat 114-109.

Në këtë ndeshje te Phoenixi ishte i pakapshëm lojtari Devin Booker. Ai luajti me 40 pikë, 4 kërcime e 3 asistime, derisa shkëlqeu edhe spanjolli Ricky Rubio me 21 pikë, 10 asistime e 7 kërcime.

Te 76ers u dalluan Al Horford me 32 pikë, Tobias Harris me 24 pikë e 10 kërcime dhe Furkan Korkmaz me 20 pikë.

Që të dyja skuadrat nëpër Konferencat e tyre gjenden në pozitën e dytë. Suns ka bilanc prej 5 fitoreve e 2 humbjeve, ndërsa Philadelphia 76ers me 5 fitore e 1 humbje.

KOMUNIKATA E NBA-së

NBA në bisedime me Walt Disney për vazhdim të stinorit!

Foto: B/R

24 May, 2020 @8:08

Drejtuesit e NBA-së janë takuar me kompaninë e njohur Walt Disney, ashtu që të shikojnë mundësinë për vazhdimin e stinorit…

KNICKS LEGEND

Legjenda e NBA-së del pozitiv në COVID-19

23 May, 2020 @9:12

Legjenda e NBA-së dhe e New York Knicksit, Patrick Ewing, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur…

PSA CARD

Edhe një rekord nga Michael Jordan

Foto: NTV

22 May, 2020 @23:51

Pas rikthimit të Michael Jordanit në skenë me dokumentarin The Last Dance, legjenda e basketbollit ka shënuar edhe një rekord…

MEMO

Ndërron jetë trajneri legjendar i Utah Jazzit, Jerry Sloan

Foto: nba.com/jazz

22 May, 2020 @16:55

Në moshën 78 vjeçare sot në mëngjes ka ndërruar jetë trajneri legjendar i ekipit të Utah Jazzit, Jerry Sloan. …

KOBE BRYANT

Gjurmët e duarve iu shitën më së shtrenjti

Foto: news.yahoo.com

22 May, 2020 @15:35

Basketbollistit legjendar të NBA-së, Kobe Bryant, që ndërroi jetë tragjikisht më 26 janar të këtij viti, i janë vendosur gjësendet…

Të gjitha lajmet nga NBA