Të gjitha lajmet

PAS DERBIT

Loci: Largimi i dyshes ka qenë vendimtar

Loci: Largimi i dyshes ka qenë vendimtar


20 January, 2021 @20:39

Trajneri i Rahovecit, Bujar Loci, në deklaratën e tij dhënë pas ndeshjes derbi, ku ekipi i tij u mposht në fund nga Peja ka thënë se përcaktues në këtë përballje ka qenë largimi nga loja i basketbollistëve Amadi Ikpeze dhe Isaiah Traylor.

“Arsyeja e vetme e humbjes sonë ka qenë sot sepse nuk kemi pasur zëvendësime për lojtarët me numër një (Ikpeze) dhe me numër tre (Traylor),” ka thënë thjesht e qartë trajneri pejan i vreshtarëve.

Traylor u diskualifikua në fund të çerekut të tretë të ndeshjes, ndërsa Ikpeze mori faulin e pestë personal 6 minuta para fundit të lojës.

Ai ka falenderuar basketbollistët tjerë të ekipit që kanë dhënë maksimumin e tyre për të çuar ndeshjen në mënyrë dramatike deri në fund, por ka ripërsëritur se mungesa e dy lojtarëve të rëndësishëm të pesëshes së parë thjesht ka qenë e pazëvendësueshme dhe humbja ka qenë rrjedhojë e saj.

Përkundër humbjes, Rahoveci mbetet ende lider i Superligës me bilans 12-4, ndërsa në xhiron që vjen vreshtarët presin Sigal Prishtinën në Mizahir Isma.

 


DRILON HAJRIZI

Hajrizi ia dedikon fitoren Torcidës

FBK Superliga

Hajrizi ia dedikon fitoren Torcidës

31/01/21 @ 12:40

FINAL EIGHT

Konfirmohet, “FINAL EIGHT” luhet me shikues

FBK Superliga

Konfirmohet, “FINAL EIGHT” luhet me shikues

31/01/21 @ 11:49

SUPERLIGA

Bashkimi kërkon fitoren e parë ndaj Rahovecit

FBK Superliga

Bashkimi kërkon fitoren e parë ndaj Rahovecit

31/01/21 @ 09:14

SUPERLIGA

Ylli për kryesim, Vëllaznimi për këndellje

FBK Superliga

Ylli për kryesim, Vëllaznimi për këndellje

31/01/21 @ 09:09

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Trepça - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Trepça - Peja

30/01/21 @ 21:47

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Ponte Prizreni - Sigal Prishtina

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Ponte Prizreni - Sigal Prishtina

30/01/21 @ 21:41

TREPÇA - PEJA

Trepça ia mohon kryesimin Pejës

FBK Superliga

Trepça ia mohon kryesimin Pejës

30/01/21 @ 19:04

TREPÇA - PEJA

Ç3: Trepça në epërsi, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Trepça në epërsi, edhe 10 minuta lojë

30/01/21 @ 18:19

TREPÇA - PEJA

Driloni dhe Dixon shkëlqejnë, përfundon pjesa e parë

FBK Superliga

Driloni dhe Dixon shkëlqejnë, përfundon pjesa e parë

30/01/21 @ 17:49

TREPÇA - PEJA

Ç1: Dixon me 17 pikë, Peja në epërsi

FBK Superliga

Ç1: Dixon me 17 pikë, Peja në epërsi

30/01/21 @ 17:22


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga