Të gjitha lajmet

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto momente ka përfunduar.

Kurse ajo që është më e rëndësishmja është fakti që duelet e PlayOffit të Ligës së Kombeve të parapara për mars 2020 e të shtyera për qershor 2020 për shkak të coronavirusit, janë shtyer për muajin shtator 2020.

Duelet që pritet të përcaktojnë katërshen finale pjesëmarrëse për EURO 2020 pritet të luhen më datat 3 dhe 8 shtator kanë bërë të ditur mediat, para zyrtarizimit nga UEFA-ja.

Kështu, Maqedonia V - Kosova pritet të zhvillohet tash në shtator 2020, varësisht nga programi i garave që përkon me fillimin e edicionit të dytë të kësaj gare.

playoff

Natyrisht, duhet pritur edhe zyrtarizimin nga UEFA-ja për këtë, pasi që ende nuk është gjithçka 100% e sigurtë.

FERIZAJI

Ferizaji gati për të rifilluar

Foto: KFFerizaji/fb

19 May, 2020 @17:16

Skuadra e Ferizajit që po lufton për mbijetesë në një stinor të vështirë për Superligën, ka bërë të ditur sot,…

PODUJEVË

Deizinfektim te “Zahir Pajaziti”

Fotografitë: KFLlapi/fb

19 May, 2020 @17:05

Hapësirat e stadiumit “Zahir Pajaziti” në Podujevë janë dezinfektuar tërësisht sot. “Dezinfektimi është bërë në të gjithë hapësirën ku…

SUHAREKË

Lideri rifillon rrugëtimin drejt titullit të parë

Fotografitë: KFBallkani/fb

19 May, 2020 @16:36

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, pas stërvitjeve individuale të lojtarëve që ka pasur gjatë pandemisë, sot edhe…

BABA I RI

Miloti dhe Belkizja bëhen me djalë

19 May, 2020 @16:15

Sot futbollisti i reprezentacionit të Kosovës dhe Werder Bremenit, Milot Rashica,  është bërë baba. E shoqja e tij Belkizja ka…

KUPA E KOSOVËS

Rifillojmë me Kupë, caktohen datat e gjysmëfinaleve

19 May, 2020 @15:53

Sot në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është mbajtur takimi i Komisionit të Garave në përbërje Abdyl Bellopoja,…

Të gjitha lajmet nga