Të gjitha lajmet

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto momente ka përfunduar.

Kurse ajo që është më e rëndësishmja është fakti që duelet e PlayOffit të Ligës së Kombeve të parapara për mars 2020 e të shtyera për qershor 2020 për shkak të coronavirusit, janë shtyer për muajin shtator 2020.

Duelet që pritet të përcaktojnë katërshen finale pjesëmarrëse për EURO 2020 pritet të luhen më datat 3 dhe 8 shtator kanë bërë të ditur mediat, para zyrtarizimit nga UEFA-ja.

Kështu, Maqedonia V - Kosova pritet të zhvillohet tash në shtator 2020, varësisht nga programi i garave që përkon me fillimin e edicionit të dytë të kësaj gare.

playoff

Natyrisht, duhet pritur edhe zyrtarizimin nga UEFA-ja për këtë, pasi që ende nuk është gjithçka 100% e sigurtë.

BUNDESLIGA

Bayerni drejt titullit, siguron Ligën e Kampionëve

FOTO / Bayern Munchen

13 June, 2020 @21:21

4 minuta para përfundimit të ndeshjes ndaj Borussia Monchengladbachut, erdhi fitorja e Bayern Munichut. Bayerni e mposhti kundërshtarin me rezultat…

LLAPI - DRENICA

Drenica në hapat e shpëtimit

FOTO / Llapi

13 June, 2020 @19:32

Skuadra e trajnerit Gani Sejdiu, Drenica, ka arritur ta mposht Llapin në Podujevë me rezultat 0-2. Kjo ishte një fitore…

VUSHTRRIA - PRISHTINA

Oto John bën Prishtinën lidere

FOTO / Prishtina fc

13 June, 2020 @19:28

Me dy golat e nigerianit, Oto John, Prishtina duke e mposhtur Vushtrrinën me rezultat 0-2, përkohësisht ngritet në krye të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Prishtina

13 June, 2020 @16:56

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe Prishtinës. VUSHTRRIA: Marly Prince, Chinonso, Halimi, Dervishaj, Istrefi, Azemi, Sie, Zabërgja, Okonwo, Ahmeti,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drenica

13 June, 2020 @16:52

Janë caktuar formacionet zyrtare të Llapit dhe Drenicës. LLAPI: Nava, Kadriu, Hoti, Emini, Selmani, Shabani, Ramadani, Zhdrella, Veliu, Hajdini, Raboshta. …

Të gjitha lajmet nga