Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIBA EUROPE CUP

Maxhuni me pikë dyshifrore, Den Bosch mposhtet

Maxhuni me pikë dyshifrore, Den Bosch mposhtet


10 November, 2021 @19:57

Në ndeshjen e sontme në FIBA Europe Cup, skuadra holandeze e Den Bosch është mposhtur nga skuadra çeke Opava.

Ndeshja në fjalë përfundoi me rezultat 88-72 për çekët.

Për skuadrën e Den Boschit sonte më së shumti minuta luajti Edon Maxhuni, fundori me prejardhje kosovare, i cili në total luajti rreth 33 minuta.

Ndeshjen e sontme Maxhuni e përfundoi me 10 pikë, 5 kërcime e 2 asistime, duke qenë një prej dy lojtarëve të vetëm te skuadra e Den Boschit me pikë dyshifrore.

Pas 5 ndeshjeve në Grupin C të FIBA Europe Cup, Den Bosch ndodhet në vendin e tretë me 7 pikë.


 
Të gjitha lajmet nga International