Të gjitha lajmet

SAMIR ZEKIQI

Me trajnerin më të mirë, luftojmë për trofe

TOPSPORTI/ A. P.

Me trajnerin më të mirë, luftojmë për trofe

11 February, 2020 @23:34

Ndër basketbollistët më të dalluar të Yllit, Samir Zekiqi, në deklaratën e tij para ndeshjeve të Final 8 të Kupës ka thënë se ekipi nga Suhareka synon jo vetëm Kupën e Kosovës, por të dyja trofetë!

Ai ka bërë të ditur se Ylli ka trajnerin më të mirë në ligë, malazezin Dragan Radovic, që kishte korrur sukses historik me Bashkimin, duke i bërë këta të fundit kampion për herë të parë në histori të klubit.

SKEMA e KUPËS

E tash, sipas mitrovicasit Zekiqi, edhe Ylli synon së paku të njëjtën.

“Ne jemi përgatitur maksimalisht për garat e Kupës. Synimet tona janë gjithmonë që të fitojmë, sepse e kemi cilësinë. Gjithashtu atmosfera në skuadër dhe në qytetin e Therandës është e mrekullueshme. Kemi trajnerin më të mirë në ligë dhe do të luftojmë deri në fund, që të fitojmë dy trofetë e basketbollit kosovar,” ka thënë Zekiqi për faqen zyrtare të FBK-së.

ORARI I NDESHJEVE

Por, Yllin në ndeshjen e parë të tyre që luhet nesër pasdite në Mizahir Isma Rahovecit e pret kampionia dhe mbrojtësja e Kupës, Prishtina.

Do të jetë vështirë, por jo edhe e pamundur për ekipin e Yllit që të arrihet kualifikimi. E ndeshja Prishtina - Ylli luhet prej orës 19:00 në Mizahir Isma.

EDMOND AZEMI

Azemi: Nga liga e përbashkët përfitojnë dy shtetet

3 July, 2020 @13:27

Njëri nga basketbollistët më me përvojë në vendin tonë është Edmond Azemi. Edhe Edo e përkrah themelimin e kësaj lige.…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Mikaile Tmusic nënshkruan me KK Podgorica

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

1 July, 2020 @22:03

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Mikaile Tmusic, që u bë kampion me Bashkimin dhe Prishtinën në Kosovë, pas katër vitesh…

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

BRETT PRAHL

Basketbollisti që veshi fanellën e Pejës, në elitën polake

Brett Prahl, në ndeshjen e Kupës së Kosovës me Pejën/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 June, 2020 @15:25

Basketbollisti amerikan që veshi fanellën e Pejës në fillim të këtij viti dhe fitoi Kupën e Kosovës me ekipin verdhezi,…

FIBA EUROPE

Vendosen datat për evropianët 2021

18 June, 2020 @13:36

Bordi i FIBA Evropës ka vendosur për datat e sakta të FIBA Kampionateve Evropiane të vitit 2021. Sipas vendimit të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga