Të gjitha lajmet

SAMIR ZEKIQI

Me trajnerin më të mirë, luftojmë për trofe

TOPSPORTI/ A. P.

Me trajnerin më të mirë, luftojmë për trofe

11 February, 2020 @23:34

Ndër basketbollistët më të dalluar të Yllit, Samir Zekiqi, në deklaratën e tij para ndeshjeve të Final 8 të Kupës ka thënë se ekipi nga Suhareka synon jo vetëm Kupën e Kosovës, por të dyja trofetë!

Ai ka bërë të ditur se Ylli ka trajnerin më të mirë në ligë, malazezin Dragan Radovic, që kishte korrur sukses historik me Bashkimin, duke i bërë këta të fundit kampion për herë të parë në histori të klubit.

SKEMA e KUPËS

E tash, sipas mitrovicasit Zekiqi, edhe Ylli synon së paku të njëjtën.

“Ne jemi përgatitur maksimalisht për garat e Kupës. Synimet tona janë gjithmonë që të fitojmë, sepse e kemi cilësinë. Gjithashtu atmosfera në skuadër dhe në qytetin e Therandës është e mrekullueshme. Kemi trajnerin më të mirë në ligë dhe do të luftojmë deri në fund, që të fitojmë dy trofetë e basketbollit kosovar,” ka thënë Zekiqi për faqen zyrtare të FBK-së.

ORARI I NDESHJEVE

Por, Yllin në ndeshjen e parë të tyre që luhet nesër pasdite në Mizahir Isma Rahovecit e pret kampionia dhe mbrojtësja e Kupës, Prishtina.

Do të jetë vështirë, por jo edhe e pamundur për ekipin e Yllit që të arrihet kualifikimi. E ndeshja Prishtina - Ylli luhet prej orës 19:00 në Mizahir Isma.

YLLI

Vjen transferimi i parë i Yllit

23 July, 2020 @23:52

Skuadra suharekase, Ylli, ka zyrtarizuar transferimin e parë për stinorin 2020/21. Blendi Avdili do të jetë, përforcimi i parë i…

YLLI

Ylli vazhdon me trajnerin Radovic

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

21 July, 2020 @15:55

Skuadra suharekase, Ylli, e ka vazhduar kontratën e trajnerit Dragan Radovic. Rodovici do të jetë në krye të Yllit së…

SAMIR ZEKIQI

Zekiqi: Të shfrytëzohen talentët

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

15 July, 2020 @14:20

Federata e Basketbollit e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë janë duke punuar për jetësimin e ëndrrës së shumë shqiptarëve për…

ISH-QENDRA E BASHKIMIT

Qendra e Bashkimit transferohet në Turqi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 July, 2020 @20:07

Njëri ndër basketbollistët më të mirë të Bashkimit por edhe të Superligës së Kosovës në stinorin e papërfunduar 2019/20, Terik…

CHRISTOS MARMARINOS

Muajin tjetër, grumbullimi i reprezentacionit

Foto: FBK

14 July, 2020 @15:11

Kosova A te meshkujt do të grumbullohet në muajin gusht. Grumbullimi do të jetë disa ditor dhe me mundësi edhe…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga