Të gjitha lajmet

KB VLLAZNIA

Vllaznia largon basketbollistin Perine, premton përforcime

Foto: KB Vllaznia

Vllaznia largon basketbollistin Perine, premton përforcime

11 February, 2020 @19:45

Bryquis Perine nuk do të jetë më pjesë e Vllaznisë nga Shkodra.

Klubi shkodran sot ka njoftuar që basketbollisti në fjalë është transferuar te klubi francez Caen Calvados, klub që garon në kategorinë e tretë të kampionatit francez të basketbollit.

Për shkak të një operimi, Perine nuk kishte mundësi t’i ndihmonte Vllaznisë aq sa pritej dhe largimi ishte i pashmangshëm, ndërkohë që në njoftimin e klubit gjithashtu thuhet që po punohet për afrimin e përforcimeve të reja në skuadër.

Kujtojmë që klubi shkodran këtë sezon përveç garave vendore, ishte pjesë edhe e Ligës Ballkanike.

DUELET E FAZËS SË RADHËS

BIBL vazhdon pas dy javësh me duelin Vllaznia-Peja

Foto: KBPeja/fb

10 February, 2020 @19:40

Pasi që ka përfunduar faza e parë e garave në BIBL, skuadrat do të ndeshen edhe njëherë mes vete, varësisht…

KB PEJA

KB Peja zyrtarizon trajnerin e mirënjohur turko-boshnjak

9 February, 2020 @19:54

Pas largimit të trajnerit Jeronimo Sarin, Peja e ka gjetur zëvendësuesin e tij. Para pak minutave klubi pejan njoftoi që…

IBRI - RAHOVECI

Rahoveci mposht Ibrin, kap pozitën e tretë

6 February, 2020 @19:04

Nënkampioni i Superligës së Kosovës, Rahoveci, në ndeshjen e fundit të fazës së parë në kuadër të Ligës Ballkanit, duke…

IBRI - RAHOVECI

Ç3: Epërsia e duhur për Rahovecin, edhe 10 minuta lojë

6 February, 2020 @18:17

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen në mes të Ibrit dhe Rahovecit. Rezultati aktual është 46-51 në të…

PJESA E PARË: IBRI - RAHOVECI

Rikthim i madh i Rahovecit në çerek të dytë

6 February, 2020 @17:41

Pas disavantazhit prej -12 pikëve, Rahoveci e mbylli pjesën e parë në epërsi. Rezultati aktual është 32-34 në të mirë…

Të gjitha lajmet nga Balkan League