Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Mike James vazhdon me CSKA-në

Foto: euroleague.net

Mike James vazhdon me CSKA-në


1 June, 2020 @11:59

Fundori amerikan Mike James ka vazhduar kontratën me ish kampionin e Europës, CSKA Moska.

James 30 vjeç që kanë qenë ndër lojtarët më të mirë të Euroligës në vitin e kaluar, ka vazhduar edhe për një stinor kontratën me ekipin moskovit.

Në elitën ruse James ka pasur mesatare prej 17.6 pikëve për ndeshje, 4.4 asistimeve dhe 2.4 kërcimeve. Ai qe dy stinorë është lojtar i CSKA-së.

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @21:56

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, sivjet nuk arriti ta mposhtë Barcelonën. Barça e mposhti skuadrën ruse edhe në ndeshjen…

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74. Skuadra…

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

7 January, 2021 @22:14

Me shënimin e Lorenzo Brownit, Fenerbahçe e mposhti Crvena Zvezdën me rezultat 71-73. Brown me një kundërsulm në sekondat e…

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:23

Skuadra e Barcelonës, duke u mposhtur nga Bayern Munich me rezultat 90-77, e humbi edhe pozitën e dytë në Euroleague. …

Të gjitha lajmet nga Euroleague