Të gjitha lajmet

LUIS SCOLA

Milano ndahet me Scolan

FOTO / Olimpia Milano

Milano ndahet me Scolan

11 June, 2020 @18:50

Skuadra italiane, Olimpia Milano, dhe legjenda argjentinase Luis Scola, kanë ndarë rrugët, ka bërë të ditur skuadra italiane.

Milano në faqen zyrtare të saj ka falenderuar Scolan, duke thënë se ka qenë një nder të kenë në skuadër një lojtar si ai.

Argjentinasi sivjet luajti në 28 ndeshje me Milanon në Euroleague me mesatare prej 9.2 pikëve për ndeshje.

Scola 40 vjeç, karrierën e tij pritet ta vazhdojë te skuara argjentinase Boca Juniors, derisa dëshiron të luaj me kombëtaren për herë të fundit në Lojërat Olimpike në Tokio 2021.

E FUNDIT

Mike James vazhdon me CSKA-në

Foto: euroleague.net

1 June, 2020 @11:59

Fundori amerikan Mike James ka vazhduar kontratën me ish kampionin e Europës, CSKA Moska. James 30 vjeç që kanë…

MIRRET VENDIMI

“Vendimi më i vështirë në 20 vjet për Euroligën”

Foto: euroleague.net

25 May, 2020 @14:49

Stinori 2019/20, që parashihej të ishte ndër më interesantit në Euroligë, është anuluar edhe zyrtarisht, ka bërë të ditur sot…

SI DO TË VAZHDOJNË?

Votat kritike për fatin e Euroleague-së

Foto: euroleague.net

24 May, 2020 @8:54

Për garën më të fuqishme të basketbollit evropian, Euroleague, do të vendoset sot dhe nesër. Kjo, pasi që 11…

DATA E SOTME, 3 DEKADA MË PARË

3 dekada nga fitorja e Jugoplastikës ndaj Barcelonës

19 April, 2020 @22:21

Në datën e sotme, 19 prill, të vitit 1990, Jugoplastika e Splitit kishte shënuar fitore në finale të Final Fourit…

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

Të gjitha lajmet nga Euroleague