Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS / LIGA E PARË

Mposhtë AS Prishtinën, Vëllaznimi fitues i Kupës në Ligën e Parë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Mposhtë AS Prishtinën, Vëllaznimi fitues i Kupës në Ligën e Parë

13 February, 2020 @16:21

Vëllaznimi është fitues i Kupës së Ligës së Parë për sezonin 2019/2020.

Skuadra gjakovare në finale sot arriti ta mposhtë AS Prishtinën, për ta fituar kështu këtë trofe, të cilit iu afrua edhe vitin e kaluar, por u mposht në fund të finales nga skuadra e Feroniklit.

Ndeshja e luajtur sot ishte kryesisht e ngushtë, me gjakovarët që mbanin një epërsi të lehtë vazhdimisht. E këtë epërsi ata e mbajtën mirë deri në fund, për ta fituar ndeshjen me rezultat 66-72.

Më i miri te skuadra e drejtuar nga Shkumbim Kumnova sot ishte prizrenasi Arion Balluku me 21 pikë, 7 kërcime e 7 asistime, kurse te AS Prishtina u dalluan Dion Haxhosaj (13 pikë, 18 kërcime) dhe Ermir Gashi (13 pikë, 10 kërcime, 1 asistim).

Pas triumfit në Kupë, skuadra gjakovare garat i vazhdon në ligë, ku momentalisht ndodhet në krye pa asnjë humbje të pësuar.

DRITA - PRISHTINA E RE

Prishtina e Re shpreson në Play Off

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 February, 2020 @14:09

Prishtina e Re, duke e mposhtur Dritën me rezultat 54-62, ka ngritur edhe më shumë shpresat për Play Off. …

VUSHTRRIA - VËLLAZNIMI

E 10-ta për Vëllaznimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 February, 2020 @13:37

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, pas titullit në Kupën e Kosovës në kuadër të Ligës së Parë, vazhdoi me fitore edhe në…

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Parë 2019/20)

18 February, 2020 @15:54

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Parë, përfundoi me fitoren e Vëllaznimit, ku skuadra gjakovare e mposhti AS…

FINAL 8

Pikat e shitjes dhe çmimi i biletave për finale

TOPSPORTI/ A. P.

14 February, 2020 @14:55

Këshilli organizativ i FINAL 8 ka pranuar kërkesa të shumta për bileta nga dyja klubet finaliste të këtij edicioni Peja…

KUPA E KOSOVËS / MVP

Arion Balluku MVP në finalen e Kupës (Liga e Parë)

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 February, 2020 @12:38

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, dje duke e mposhtur AS Prishtinën me rezultat 66-72, e fitoi Kupën e Kosovës në Ligën e…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë