Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS

MVP te femrat, Alexis Tolefree

FOTO / FBK

MVP te femrat, Alexis Tolefree


7 February, 2021 @17:21

KBF Prishtina e fitoi Kupën e Kosovës te femrat, duke e mposhtur KBF Bashkimin me rezultat 75-71.

MVP e finales është zgjedhur amerikanja e KBF Prishtinës, Alexis Tolefree.

Tolefree në këtë ndeshje luajti me 37 pikë, 5 kërcime, 2 asistime e 2 topa të rrëmbyer.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Prishtina Kupën e Kosovës e fitoi për herë të 12 në historinë e saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave