Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BASHKIMI - PRISHTINA

Ndeshja e tensionuar i takoi Prishtinës

TOPSPORTI / L.D

Ndeshja e tensionuar i takoi Prishtinës


27 February, 2021 @19:34

Sigal Prishtina e mposhti Bashkimin me rezultat 88-99 në Prizren.

Skuadra e Prishtinës, në çdo çerek arriti ta mbante epërsinë dhe e mposhti kundërshtarin për herë të parë në këtë stinor.

Në çerekun e fundit të ndeshjes tensioni ishte i lartë, derisa kishte grindje mes lojtarëve dhe gabime teknike të shumta.

Më i miri te Prishtina ishte Nigel Johnson me 31 pikë, kurse u ndihmua edhe nga Tevin Mack me 22 pikë të tjera.

Te Bashkimi më i dalluari ishte përforcimi i ri i skuadrës Christian Lutete me 31 pikë.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 7 fitore e 14 humbje gjendet në pozitën e gjashtë aktualisht, kurse Bashkimi në pozitën e pestë me 10 fitore e 10 humbje.


TREPÇA - PRIZRENI

Ç1: 31 pikë nga skuadra e Prizrenit në çerekun e parë

FBK Superliga

Ç1: 31 pikë nga skuadra e Prizrenit në çerekun e parë

27/02/21 @ 19:22

BASHKIMI - PRISHTINA

Ç3: Ngushtohet epërsia, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Ngushtohet epërsia, edhe 10 minuta lojë

27/02/21 @ 18:17

BASHKIMI - PRISHTINA

Ngritet epërsia në 9 pikë, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Ngritet epërsia në 9 pikë, mbyllet pjesa e parë

27/02/21 @ 17:40

BASHKIMI - PRISHTINA

Ç1: +5 epërsia në ndeshjen Bashkimi - Prishtina

FBK Superliga

Ç1: +5 epërsia në ndeshjen Bashkimi - Prishtina

27/02/21 @ 17:18

BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi vs. Prishtina, s’ka statistika në kohë reale

FBK Superliga

Bashkimi vs. Prishtina, s’ka statistika në kohë reale

27/02/21 @ 17:13

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Prishtina

FBK Superliga

Pesëshet e para: Bashkimi - Prishtina

27/02/21 @ 17:01

KBF PENZA - KBF TREPÇA

Valbona e Cooper double-double, Penza pa probleme ndaj Trepçës

FBK Liga e Femrave

Valbona e Cooper double-double, Penza pa probleme ndaj Trepçës

27/02/21 @ 16:57

PREMATCH: PENZA-TREPÇA

Penza kërkon ngjitjen lartë nëpërmjet Trepçës

FBK Liga e Femrave

Penza kërkon ngjitjen lartë nëpërmjet Trepçës

27/02/21 @ 11:57

PREMATCH: TREPÇA-PRIZRENI

Trepça-Ponte Prireni, pritet ndeshje e nxehtë në Mitrovicë

FBK Superliga

Trepça-Ponte Prireni, pritet ndeshje e nxehtë në Mitrovicë

27/02/21 @ 11:29

GOLDEN EAGLE YLLI

I huaji i parë te kampioni aktual

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë te kampioni aktual

06/07/21 @ 13:01

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

BASHKIMI

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

FBK Superliga

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

01/07/21 @ 17:18

TREPÇA

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

01/07/21 @ 16:35

TREPÇA

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

29/06/21 @ 11:50

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

FBK Superliga/International/Transfere

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

28/06/21 @ 15:55

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

28/06/21 @ 14:58


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga