Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DERBI KOSOVAR

Nesër, derbi i Kosovës në BIBL!

Nesër, derbi i Kosovës në BIBL!


8 March, 2023 @22:00

Dueli i nesërm në kuadër të BIBL do të ketë përballë skuadrat kosovare që garojnë në këtë ligë këtë stinor. Bashkimi pret Pejën 13 qershori të Suharekës ndërsa ndeshja nis prej orës 19:30.

Përballjen e parë mes këtyre skuadrave e kishte fituar Peja, ndërsa tash pritet të shihet a do të arrijë Bashkimi të ndalë verdhezinjtë në duelin e kthimit. Të dyja skuadrat nga Kosova shënuan fitore në duelet e tyre si mysafire në Bullgari ndaj Beroes e Levskit 2014 dhe tash presin të vazhdojnë serinë, por vetëm njëra do ta arrijë këtë.

Derisa Peja është në rrugë të mirë për të siguruar PlayOffin dhe ka bilans 6-1 pas 7 ndeshjesh të zhvilluara, Bashkimi duhet të fitojë për të shpresuar, pasi që ka bilans 2-5.


 
Të gjitha lajmet nga Balkan League