Të gjitha lajmet

LIPJANI - MEGASPORTS

Nga Liga e Dytë në krye të tabelës në Ligën e Parë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Nga Liga e Dytë në krye të tabelës në Ligën e Parë

30 October, 2020 @22:35

Skuadra më e re e Ligës së Parë, Megasports, në ndeshjen e parë të sezonit 2020/21 e deklasoi Lipjanin, duke e mposhtur me 45 pikë epërsi 61-106.

Skuadra prizrenase pjesën e mbylli me 4 pikë epërsi, por në pjesën e dytë të ndeshjes gjërat në parket ndryshuan. Djelmoshat e trajnerit Edon Godeni, e shtuan epërsinë në çerekun e tretë duke shënuar 29 pikë dhe me mbrojtje të fortë pësuan vetëm 8 pikë.

Sulmi dhe mbrojtja funksionoi edhe në 10 minutëshin e fundit të ndeshjes për skuadrën prizrenase dhe kështu e hapën stinorin e ri me fitore.

Shtatë lojtarë luajtën me pikë dyshifrore te Megasportsi, prej tyre më së shumti u dalluan Palush Doda dhe Ensar Muriqi me nga 15 pikë secili, derisa me double-double luajti Bleonis Tanushi prej 13 pikëve e 10 asistimeve.

Te Lipjani u dalluan Hamit Sllamniku me 19 pikë dhe Egzon Hasani me 12 pikë e 11 kërcime.

TABELA AKTUALE

Në xhiron e dytë Megasports do të takohet me Feronikelin, kurse Lipjani me Marigona Hill Prishtinën.

AS PRISHTINA - DRITA

AS Prishtina fiton derbin ndaj Dritës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 October, 2020 @22:14

Skuadra e AS Prishtinës e mposhti Dritën me rezultat të ngushtë 77-75 në ndeshjen hapëse të Ligës së Parë…

MATCH REPORT: NEW BASKET - MARIGONA

Marigona si mysafire mposht NewBasketin

30 October, 2020 @22:09

Skuadra e Marigona Hill Prishtinës ka mposhtur sonte në Sezai Surroi NewBasketin, duke e fituar ndeshjen me 8 pikë dallim,…

DRITA

Demi: Drita synon Superligën

24 October, 2020 @11:39

Kapiteni i Dritës, Qëndrim Demi, ka treguar planet e Dritës për stinorin 2020/21. Demi në një bisedë me TopSportin ka…

AS PRISHTINA

Spaqi: Trepça favorite, ne do të japim maksimumin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 October, 2020 @15:04

Trajneri i AS Prishtinës, Valentin Spaqi, për ndeshjen e Play Outit ndaj Trepçës, ka thënë se skuadra mitrovicase është favorite…

PLAY OUT / AS PRISHTINA - TREPÇA

Nesër ndeshja e parë e PlayOutit: AS Prishtina - Trepça

13 October, 2020 @14:11

Pas 7 muajve pushimi, Superliga kthehet me ndeshjen e Play-Outit në mes të AS Prishtinës dhe Trepçës. Ndeshja e parë…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë