Të gjitha lajmet

PP: TREPCA - YLLI

Ngritet epërsia në “Minatori”

Ngritet epërsia në “Minatori”

4 November, 2020 @19:46

Trepça ka vazhduar me lojë të mirë edhe në çerekun e dytë të ndeshjes dhe pas çerekut të parë 21-14 ka fituar 10-minutëshin e dytë të takimit 26-21 për të mbyllur pjesën e parë me rezultat të përgjithshëm, 47-35.

Treshja amerikane e Trepçës ka pikë të njëjta të shënuara në këto momente, 9 (Haygood, Ewuosho dhe Fisher).

Raporti i plotë, pas neshjes.

Ç1: PRIZRENI - PEJA

Peja merr avantazhin në fillim

4 November, 2020 @19:31

Peja ka kryer çerekun e parë të ndeshjes ndaj Prizrenit në avantazh prej 7 pikëve, 23-30. Më efikasi deri…

Ç1: TREPÇA - Ylli

Trepça në avantazh ndaj Yllit

4 November, 2020 @19:24

Pas çerekut të parë të ndeshjes ndërmjet Trepçës dhe Yllit, vendasit kanë kapur epërsinë 7 pikëshe, për të mbyllur këtë…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet startuese: Trepça-Ylli

4 November, 2020 @18:46

Pas pak fillon dueli i dytë i xhiros së tretë të Superligës së Kosovës, ku Trepça pret Golden Eagle Yllin…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet startuese: Prizreni-Peja

4 November, 2020 @18:44

Pas pak çastesh nis dueli i parë i xhiros së tretë të Superligës së Kosovës, ndërsa takohen KB Ponte Prizreni…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (II)

2 November, 2020 @16:27

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së parë në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga