Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

INCIDENT

Ndërpritet ndeshja, Rumania-Kosova

Foto: profimedia

Ndërpritet ndeshja, Rumania-Kosova


12 September, 2023 @21:16

Përballja ndërmjet Rumanisë dhe Kosovës është ndërprerë në minutën e 21 të ndeshjes, pasi që tifozët rumunë shpalosën pankarta me thirrje antikosovare, “Kosova është Serbi.”

As kapiteni i ekipit të Rumanisë nuk ka arritur t’i qetësojë tifozët. Pritet të shihet se cili do të jetë vendimi i referit të ndeshjes Willy Delajod.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian