Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET STARTUESE

Gliha me 11-she më ofanzive ndaj Rumanisë

Gliha me 11-she më ofanzive ndaj Rumanisë


12 September, 2023 @20:09

Përzgjedhësi i Kosovës Primoz Gliha ndaj Rumanisë ka dalë me një 11-she shumë më ofanzive krahasuar ndeshjen me Zvicrën të luajtur më 9 shtator. Slloveni kësaj radhe thuajse nuk ka fare mesfushorë defanzivë, ndërsa në pozitë të qëndrorit luajnë Valon Berisha dhe Florian Loshaj.

Për më tepër, këto janë 11-shet startuese të trajnerëve të kombëtareve përkatëse

RUMANIA XI: Moldovan; Burca, Dragusin, Ratiu, Bancu; Soreciu, Cicaldau; Coman, Hagi, Stanciu; Puscas. Trajner: Edi Iordanescu.

KOSOVA XI: Muric; Rrahmani, Aliti, Vojvoda, Paqarada; V Berisha, Loshaj; Zhegrova, B Berisha; Rashica, Muriqi. Trajner: Primoz Gliha.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian