Të gjitha lajmet

PERFORCIMET VAZHDOJNE

Nikola Vukcevic i huaji i radhës te Bashkimi

Nikola Vukcevic i huaji i radhës te Bashkimi

5 October, 2020 @14:52

Skuadra e Bashkimit para pak çastesh ka zyrtarizuar edhe një basketbollist të huaj si përforcim për edicionin 2020/21.

Portokallezinjtë nga Prizreni kanë bërë të ditur se kanë arritur marrëveshje me malazezin Nikola Vukcevic, që më parë ka qenë pjesë e basketbollit hungarez, ku ka luajtur për KTE Duna.

Më parë, ai ka luajtur edhe për KK Lovçen dhe ABS Primorje.

Derisa ekipi ka paralajmëruar përforcime tjera në ndërkohë, para stinorit të ri që fillon në fund të këtij muaji, Vukcevic te ekipi i tij i fundit KTE Duna ka pasur mesatare prej 10.3 minutash për ndeshje, derisa ka pasur mesatare prej 0.9 pikësh për ndeshje, 0.6 asistime, 0.8 kërcime dhe 0.4 topa të rrëmbyer.

PRIZRENI - YLLI

Sot Prizreni-Ylli, pritet debutimi i Kastratit e Morinës

17 January, 2021 @10:36

Ndeshja e dytë e ditës së sotme do të luhet në mes të Prizrenit dhe Yllit nga ora 17:00. Prizreni…

PEJA PRISHTINA

Derbi Peja-Prishtina nga ora 15:00

17 January, 2021 @10:31

Derbi në mes të Pejës dhe Prishtinës do të luhet sot nga ora 15:00, në kuadër të xhiros së 15…

TRANSFER

Rriten apetitet te Trepça, transferohet qendra greke

16 January, 2021 @20:53

Pas fitores së parë në gjysmën e dytë të kampionatit që u arrit sot ndaj Bashkimit, apetitet te skuadra e…

FBK

Këto janë risitë në transmetim

16 January, 2021 @20:18

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) njofton opinionin për risitë në basketbollin kosovar si rrjedhojë e nënshkrimit të marrëveshjes së…

TREPÇA

Si ridebutoi Drilon Hajrizi te Trepça?

16 January, 2021 @19:37

Drilon Hajrizi pas 7 vite e gjysmë, luajti ndeshjen e parë me skudrën e Trepçës. Trepça e mposhti Bashkimin, derisa…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga