Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BILETAT NË SHITJE

Nis shitja e biletave për duelin vendimtar për titull kampioni

Nis shitja e biletave për duelin vendimtar për titull kampioni


16 May, 2023 @16:03

Përmes një njoftimi të lëshuar disa minuta më parë, KB Trepça ka bërë të ditur se ka nisur shitjen e biletave për ndeshjen e pestë dhe vendimtare të serisë finale të playoffit të Superlgiës, Trepça-Peja.

Dueli që luhet të enjten mbrëma në Minatori, do të nxjerr fituesin e titullit kampion të Kosovës, pasi që deri tash të dyja skuadrat kanë fituar ndeshjet si vendas dhe seria është në 2-2! Ekipi që arrin 3 fitore merr titullin kampion.

PLAYOFF SKEMA

“Të nderuar tifozë, biletat janë tani në shitje në dyqanin zyrtar të klubit. Një person ka të drejtën e blerjes së dy biletave. Vërejtje: Personat nën moshën 16-vjeçare nuk mund të pajisen me biletë pa prezencën e prindit. Një biletë vlen për një person dhe nuk mund të futet në palestër asnjë person i çfarëdo moshe nëse nuk posedon biletë.” — ka bërë të ditur njoftimi i klubit gjelbërezi sot.

Të dyja skuadrat, gjatë ndeshjeve si vendas kanë pasur palestrat e stërmbushura derisa atmosfera ka qenë e jashtëzakonshme dhe përgjithësisht ka kaluar pa probleme të theksuara. Ndeshja e pestë finale do t’i sjell titullin pas 11 vitesh Trepçës, ose pas 10 vitesh Pejës. Por, cila do të festojë në fund, mbetet të shihet.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga