Të gjitha lajmet

PLAY OFF: FERONIKELI - ISTOGU

Një fitore larg finales

Një fitore larg finales

3 April, 2019 @20:45

Skuadra debutuese në Ligën e Parë, Feronikeli, është një fitore larg finales së Play Offit të Ligës së Parë.

Nikli e mposhti skuadrën e Istogut me rezultat 111-68.

Rezultati i ngushtë ishte vetëm në çerekun e parë (22-21 në favor të Feronikelit), derisa më pas skuadra nga Drenasi e kontrolloi ndeshjen deri në fund.

Koshashënuesit më të mirë te Feronikeli ishin Desmond Gattis me 27 pikë dhe Arti Hajdari me double-double prej 27 pikë e 10 kërcime e 5 asistime. U dallua edhe Mustafë Merovci me 20 pikë e 5 kërcime.

Te Istogu shkëlqeu Ardit Pepaj me 30 pikë, ndërsa u veçuan edhe Labinot Kelmendi me 14 pikë e Diamant Shabani me 12 pikë e 11 kërcime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet të shtunën në ora 14:30 në Pejë.

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani shpëton sezonin, mbetet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

27 April, 2019 @20:48

Pas ndeshjes së parë në Gjakovë që u mbyll me fitore 74-71 të Vëllaznimit, takimi kthyes i luajtur sonte…

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një…

PLAY OUT: VUSHTRRIA - MEGASPORTS

Vushtrria dhe Megasportsi mbeten aty ku ishin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 April, 2019 @22:01

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Play Outit Megasportsin, mbeti në Ligë të Parë. …

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit…

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë