Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KALENDARI I PRISHTINËS

Orari i ndeshjeve të Prishtinës në BIBL

Foto: FBK

Orari i ndeshjeve të Prishtinës në BIBL


28 September, 2021 @16:18

BIBL ditë më parë ka përcaktuar orarin e ndeshjeve të fazës së parë grupore për edicionin 2021/22.

Skuadra e Prishtinës, që do të jetë pjesë e garës këtë stinor është shortuar në Grupin B të BIBL dhe pas orarit të rregullar nga liga ballkanike, ata do të ndeshen sipas radhës me këta kundërshtar:

ORARI I NDESHJEVE TË PRISHTINËS

Grupi B:

14.10.2021 Prishtina-Akademik
20.10.2021 TFT-Prishtina
28.10.2021 Prishtina-Beroe
03.11.2021 Prishtina-Ibar
10.11.2021 Ironi Nahariya - Prishtina
16.12.2021 Akademik-Prishtina
08.12.2021 Prishtina-TFT
14.12.2021 Beroe-Prishtina
11.01.2022 Ibar-Prishtina
18.01.2022 Prishtina - Ironi Nahariya.

Kujtojmë, Prishtina në të kaluarën ka fituar dy herë ligën ballkanike (2015 dhe 2016).

 

 


 
Të gjitha lajmet nga Balkan League