Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DARDAN BERISHA

“Pa tifozë s’do të ishte kjo energji”

Fotot: FBK

“Pa tifozë s’do të ishte kjo energji”


29 November, 2021 @12:17

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha, në deklaratën e tij dhënë pas fitores së Kosovës ndaj Danimarkës ka thënë se përkrahja që kanë marrë gjatë lojës ka qenë shtytës kryesor i fitores së mbrëmshme.

Berisha luajti me 16 pikë e 5 asistime në fitoren e parë të Kosovës në kuadër të parakualifikimeve drejt Eurobasket 2025.

Dardan Berisha

“Definitivisht ka qenë mbrojtja, pastaj edhe atmosfera. Ne dëshpërimin pas ndeshjes me Norvegjisë e kemi rikthyer në motivim të lartë, jemi bërë bashkë dhe kemi thënë se vetëm bashkë mund të fitojmë,” ka thënë Dardani fillimisht.

“Mbrojtja, kërcimet… nuk e di saktë se s’i kam parë ende statistikat, por lufta e madhe në fushë, vullneti i madh dhe dëshira për fitore, ndërsa pa tifozë nuk do të kishim këtë energji për të çuar ndeshjen drejt fitores,” ka deklaruar ai.

Dardan Berisha

Me fitoren e shënuar ndaj Danimarkës 78-73 Kosova tashmë ka bërë bilansin 1-1 pas dy ndeshjeve të para parakualifikuese. Kosova duhet të përfundojë e para në grup për të shpresuar në fazën tjetër kualifikuese për Eurobasket 2025.

Aktualisht, Norvegjia ka bilans 1-0, ndërsa Danimarka 0-1. Duelet e radhës të Grupit C parakualifikues luhen në shkurt 2022.

Dhe Kosova më 27 shkurt pret Norvegjinë në Prishtinë, në duelin që pritet të jetë vendimtar për vendin e parë në grup.


VIDEO

Highlights: Kosova-Danimarka

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Highlights: Kosova-Danimarka

29/11/21 @ 11:59

FIBA WORLD CUP QUALIFIERS

Edon Maxhuni më i dalluari, Finlanda mposhtë Kroacinë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Edon Maxhuni më i dalluari, Finlanda mposhtë Kroacinë

28/11/21 @ 21:09

KOSOVA - DANIMARKA

Fitorja për shpresë

Përfaqësuesja

Fitorja për shpresë

28/11/21 @ 20:57

KOSOVA - DANIMARKA

Ç3: Kosova me epërsi dyshifrore, 10 minuta larg fitores

Përfaqësuesja

Ç3: Kosova me epërsi dyshifrore, 10 minuta larg fitores

28/11/21 @ 20:20

VIDEO

Highlights: Kosova-Danimarka

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Highlights: Kosova-Danimarka

29/11/21 @ 11:59

DUELI DIREKT NË YOUTUBE

Kosova-Danimarka, direkt në Youtube

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Kosova-Danimarka, direkt në Youtube

28/11/21 @ 15:51

PARA DUELIT

Kosova-Danimarka, vetëm 100 bileta në shitje

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Kosova-Danimarka, vetëm 100 bileta në shitje

27/11/21 @ 13:08

KOSOVA

Rikthimi i “Dardanëve” në palestër

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rikthimi i “Dardanëve” në palestër

26/11/21 @ 14:02

HENRIK SIRKO

Ylli zyrtarizon të larguarin nga Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Ylli zyrtarizon të larguarin nga Peja

26/11/21 @ 12:29

NORVEGJIA - KOSOVA

Kosova nis me humbje!

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Kosova nis me humbje!

25/11/21 @ 21:03

C3: NORVEGJIA-KOSOVA

Norvegjia dënon, thellon epërsinë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Norvegjia dënon, thellon epërsinë

25/11/21 @ 20:30

SHQIPËRIA-LUKSEMBURGU

Shqipëria këndellet, mposht Luksemburgun

FBK Superliga/Shqipëria/Eurobasket/International

Shqipëria këndellet, mposht Luksemburgun

25/11/21 @ 19:51

PP: NORVEGJIA-KOSOVA

Norvegjia përmbys epërsinë e Kosovës, mbyll pjesën në epërsi

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Norvegjia përmbys epërsinë e Kosovës, mbyll pjesën në epërsi

25/11/21 @ 19:45

C1: NORVEGJIA-KOSOVA

Kosova në epërsi pas çerekut të parë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Kosova në epërsi pas çerekut të parë

25/11/21 @ 19:21


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga