Të gjitha lajmet

RIKUJTIMI PËR FINAL FOUR

Para sezonit të ri, BIBL ri-njofton për Final Fourin në Karagaç

Foto: KBPeja/fb

Para sezonit të ri, BIBL ri-njofton për Final Fourin në Karagaç

1 June, 2020 @12:29

Në njoftimin e fundit nga liga ballkanike e basketbollit (BIBL), që ekipet e interesuara të bëhen gati për aplikim për stinorin e ri të BIBL, është ri-njoftuar edhe një herë Final Fouri i stinorit 2019/20 në Karagaç të Pejës.

Aty BIBL ka bërë të ditur se duke përcjellë instruksionet e Federatave dhe shteteve përkatëse për pandemi, në shtator 2020 do të mbahet Final Fouri i BIBL që do të luhet në Karagaç me KB Pejën si organizatore.

Katër ekipet pjesëmarrëse në F4 të BIBL janë: Akademik Bultex (BUL), Peja (KOS), Ibar (MNE) dhe Vllaznia (SHQ).

“Në këtë mënyrë ne do të përfundojmë stinorin 2019/20 në mënyrën më të respektueshme, duke i dhënë mundësi të katër skuadrave të garojnë barabartë për titullin e këtij stinori,” është thënë ndër të tjera në njoftimin e BIBL-it.

Deri tash BIBL-in nga skuadrat kosovare e ka fituar Prishtina dy herë, ndërsa Bashkimi një herë është shpallë nënkampion i ligës.

PLANIFIKOHET STINORI I RADHËS

BIBL ka përgatitur kalendarin e ndeshjeve për 2020/21

2 May, 2020 @13:32

Njoftimi i radhës nga BIBL bën të ditur se duke shfrytëzuar në punë kohën e pandemisë, drejtuesit e ligës kanë…

FINAL FOUR KARAGAÇ 2020

Datat e Final Fourit në koordinim me FIBA

Foto: KBPeja

2 May, 2020 @13:05

Liga Ballkanike (BIBL) përkundër ligave tjera dhe kampionateve kombëtare, nuk ka shpallë përfundimin e stinorit 2019/20. Në një stinor…

DATA E SOTME, VITI 2016

4 vjet më parë, Prishtina festoi mbrojtjen e titullit në BIBL

20 April, 2020 @0:08

Ka qenë pikërisht data e sotme, 20 prill, e vitit 2016, kur Prishtina mposhti skuadrën malazeze Mornar të Tivarit për…

FINAL FOUR NË KARAGAÇ

Final Four i BIBL shtyhet për shtator

10 April, 2020 @14:13

Përmes një njoftimi të botuar para pak çastesh, liga ballkanike ka bërë të ditur se Final Fouri i stinorit 2019/20…

VENDIMI I FUNDIT

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ E. Shkuliqi

12 March, 2020 @23:18

Vendimi i fundit i BIBL pas shfaqjes së paandemisë Coronavirus, covid - 19, është që ndeshja Vllaznia - Ibri, të…

Të gjitha lajmet nga Balkan League