Të gjitha lajmet

UJKAN KARANEZI

Pas kapitenit, edhe Karanezi vazhdon me Bashkimin

Ujkan Karanezi, gjatë stinorit të kaluar me Bashkimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Pas kapitenit, edhe Karanezi vazhdon me Bashkimin

29 September, 2020 @16:16

Disa ditë pas zyrtarizimit të kapitenit Qëndrim Biraj që vazhdoi me Bashkimin edhe për një stinor, sot klubi prizrenas ka bërë të ditur se po vazhdojnë edhe me njërin nga djemtë e qytetit, Ujkan Karanezi.

Karanezi 25-vjeçar që ka qenë i rregullt në formacionin e skuadrës portokallezi në stinorin e kaluar, do të jetë pjesë e Bashkimit edhe në 2020/21.

Së fundi, Karanezi ka pasur mesatare prej 9.6 pikëve dhe 6.6 kërcimeve për ndeshje.

Më parë, Bashkimi ka bërë të ditur se ka vazhduar edhe kontratën e trajnerit Illmen Bajra për edicionin e ri të garave, që është përcaktuar të fillojë në javën e fundit të muajit të ardhshëm.

PRIZRENI

Dy të huajt e Prizrenit arrijnë në Kosovë

FOTO / Prizreni

28 September, 2020 @22:45

Dy përforcimet e Prizrenit, Josh Martin dhe Justin Jones, kanë arritur sonte në Kosovë. Prizreni ka bërë të ditur se…

VËLLAZNIMI

Më i miri i Vëllaznimit, vazhdon kontratën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 September, 2020 @21:44

Padyshim njëri ndër lojtarët më të mirë të Vëllaznimit në stinorin e kaluar ishte prizrenasi Arion Balluku. Vëllaznimi ka arritur…

VËLLAZNIMI

Edhe Bujar Qeku mbetet te Vëllaznimi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 September, 2020 @21:40

Basketbollisti pejan Bujar Qeku, sikurse Roni Koshi, ka vazhduar kontratën me skuadrën e Vëllaznimit. Bujari ka nënshkruar kontratë një…

VËLLAZNIMI

Roni Koshi vazhdon me Vëllaznimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 September, 2020 @21:31

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, ka vazhduar kontratën me basketbollistin Roni Koshi. Koshi do të jetë pjesë e Vëllaznimit edhe në stinorin…

RAHOVECI

Godet Rahoveci, zyrtarizon 3 përforcime

Topsporti / A.P

28 September, 2020 @16:49

Pas ndërrimit të kryesisë rreth një javë më parë dhe njoftimit që skuadra përsëri do të drejtohet nga kryetrajneri Bujar…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga