Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BIBL : : : PP: BASHKIMI - PEJA

Peja dominon në pjesë të parë

Peja dominon në pjesë të parë


9 March, 2023 @20:26

Skuadra e Pejës ka dominuar plotësisht pjesën e parë të ndeshjes ndaj Bashkimit në kuadër të BIBL, ndërsa ka mbyllur 20-minutat e para të lojës me 17 pikë dallim, 41-58.

Jalen Tate ka shkëlqyer në pjesë të parë me 22 pikë, ndërsa i vetmi që po bën pak më shumë te Bashkimit është Samardo Samuels, që ka shënuar 12 pikë. Për kuriozitet, Samuelsit i është shkruar gabim mbiemri në fanellë, Samules!

Raporti i plotë, pas përfundimit të ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga Balkan League