Të gjitha lajmet

FERONIKELI - PEJA

Peja ngritet, Nikli ende pa fitore

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Peja ngritet, Nikli ende pa fitore


9 October, 2019 @18:07

Ndeshja hapëse e xhiros së katërt në mes të Feronikelit dhe Pejës, përfundoi me rezultat 89-95 në favor të skuadrës pejane.

Kjo ndeshje është luajtur në “Karagaç” të Pejës, pasi që palestra në Drenas nuk ishte e gatshme për ndeshje.

Dueli mes Feronikelit dhe Pejës, deri në çerekun e fundit kaloi me rezultat të ngushtë, derisa Peja në minutën e fundit të ndeshjes përmes shënimeve të kroatit Henrik Sirko e bëri dallimin për ta regjistruar fitoren e radhës.

Sirko ishte koshashënuesi më i mirë te Peja me 25 pikë, derisa ishte i saktë nga vija e treshit 100% (5 tentime, 5 shënime). Ai u ndihmua edhe nga Jamichael Morgan me 24 pikë dhe Jordan Martin me 20 pikë të tjera.

Në anën tjetër më i dalluari te Feronikeli ishte Tyron Garland me 29 pikë, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Peja e regjistroi fitoren e dytë të stinorit në 3 ndeshjet e zhvilluara, kurse Feronikeli është ende pa fitore.

Në xhiron tjetër, Peja e pret Lipjanin, kurse Nikli luan me Prishtinën.


FERONIKELI - PEJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Feronikeli - Peja

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Feronikeli - Peja

09/10/19 @ 16:54

REFEREE

Kurshumlija e Obërtinca nominohen për ndeshjen e FIBA Women Euro Cup

FBK Superliga

Kurshumlija e Obërtinca nominohen për ndeshjen e FIBA Women Euro Cup

09/10/19 @ 16:49

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (3)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (3)

08/10/19 @ 18:21

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

01/02/21 @ 17:13

EKSKLUZIVE

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

FBK Superliga/Transfere

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

01/02/21 @ 15:09

BASHKIMI

Lëndohet Altin Gashi

FBK Superliga

Lëndohet Altin Gashi

01/02/21 @ 11:39

FINAL 8 NË SUHAREKË

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

01/02/21 @ 10:55

MITROVICË

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

FBK Superliga/Transfere

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

31/01/21 @ 21:59

SHËNOI REKORD TË STINORIT, FLET MALA

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

FBK Superliga

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

31/01/21 @ 21:39

NDIHMËS-TRAJENERI I RAHOVECIT

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

FBK Superliga

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

31/01/21 @ 21:13

DEKLARATA E TRAJNERIT TË BASHKIMIT

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

FBK Superliga

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

31/01/21 @ 20:59

DEKLARATA E TRAJNERIT TË G. E. YLLIT

Përgatitja e mirë na solli fitoren

FBK Superliga

Përgatitja e mirë na solli fitoren

31/01/21 @ 20:45

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

31/01/21 @ 19:56


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga