Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (3)

TOP 5-shja e javës në Superligë (3)


8 October, 2019 @18:21

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Divine Myles (Prishtina), Valon Bunjaku (Ylli), Malcolm Canada (Prizreni), Jarvis Howard (Rahoveci) dhe Fahro Alihodzic (Prishtina).

Në xhiron e tretë është luajtur derbi i vjetër në mes të Pejës dhe Prishtinës, që përfundoi me fitoren e kryeqytetasve.

Në pesëshen e javës nga kjo ndeshje, arritën të hyjnë dy lojtarë nga Prishtina, Divine Myles dhe Fahro Alihodzic.

Myles luajti me 22 pikë e 4 asistime, kurse Alihodzic me 21 pikë, 9 kërcime e 4 asistime.

Ylli e mposhti Trepçën me rezultat 90-80. Më i dalluari në këtë ndeshje ishte Valon Bunjaku. Ai luajti me 20 pikë, 7 kërcime, 4 asistime e 4 topa të rrëmbyer.

Prizreni në këtë xhiro e regjistroi fitoren e parë të stinorit 2019/20 kundër Feronikelit. Malcolm Canada shkëlqeu me 31 pikë, 11 kërcime e 8 asistime, derisa shifra më e lartë e pikëve erdhi nga ai.

Pesëshen e javës e mbyll lojtari i Rahovecit, Javis Howard. Ai luajti me double-double prej 18 pikëve e 10 kërcimeve në fitoren e skuadrës së tij kundër Lipjanit.


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

01/02/21 @ 17:13

EKSKLUZIVE

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

FBK Superliga/Transfere

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

01/02/21 @ 15:09

BASHKIMI

Lëndohet Altin Gashi

FBK Superliga

Lëndohet Altin Gashi

01/02/21 @ 11:39

FINAL 8 NË SUHAREKË

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

01/02/21 @ 10:55

MITROVICË

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

FBK Superliga/Transfere

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

31/01/21 @ 21:59

SHËNOI REKORD TË STINORIT, FLET MALA

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

FBK Superliga

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

31/01/21 @ 21:39

NDIHMËS-TRAJENERI I RAHOVECIT

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

FBK Superliga

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

31/01/21 @ 21:13

DEKLARATA E TRAJNERIT TË BASHKIMIT

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

FBK Superliga

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

31/01/21 @ 20:59

DEKLARATA E TRAJNERIT TË G. E. YLLIT

Përgatitja e mirë na solli fitoren

FBK Superliga

Përgatitja e mirë na solli fitoren

31/01/21 @ 20:45

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

31/01/21 @ 19:56


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga